Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Nejlepší bistra v Bernu

Nejlepší bistra v Bernu

V meandru řeky Aare leží historické město Bern, které je hlavním městem krásného Švýcarska. Až se budete toulat jeho uličkami mezi měšťanskými domy, vlajkami s bílým křížem a vysokými věžemi, možná dostanete hlad nebo chuť na něco malého. Zkuste si pak zpříjemnit den nebo zahnat kručení v břiše v jednom z bister z tohoto výběru.

Tibits – Dechberoucí interiér a barevný talíř

zdroj: facebook.com//tibits.ch

Bistro Tibits je součástí širší sítě restaurací. Ať přijdete do kteréhokoli podniku Tibits, interiér vám vyrazí dech.  Vždy trochu jinak. Bistro v centru Bernu je zařízené v blankytně modré barvě, všude si hrají jemné vzory a každá židle má svůj styl a příběh. To vše pod příjemným osvětlením. Jídlo je tu servírováno formou bufetu, kde si sami vyberete, co se vám líbí. Můžete tu ochutnat moderní kuchyni z celého světa a zdravá jídla. Vyberou si tu vegetariáni i vegani.

Za jídlo v bistru Tibits zaplatíte cenu, která je v rámci Bernu v kolonce vyšší průměr. Bistro najdete v centru města mezi Loebem a Marzilibähnli. Nejbližší zastávka hromadné dopravy je Bundesplatz. Můžete sem dojet tramvají číslo 7.

Najdete je zde:

Gurtengasse 3
3011 Bern

https://www.tibits.ch

Tingel Kringel – božské bagely

zdroj: facebook.com/tingel.kringel.ch/

Za fialovými židlemi a barevnými polštářky se skrývá malé bistro Tingel Kringel, kde dostanete kromě výborné kávy také bagely na mnoho způsobů. Jako sladkou tečku si objednejte jeden z domácích dortíků a budete mít zážitek z tohohle bistra kompletní.

Ceny tu nejsou přehnaně vysoké v rámci švýcarské normy. Například za domácí ledový čaj zaplatíte 120 Kč. Bistro se skvělými bagely najdete ve čtvrti Langgasse. Když pojedete autobusem číslo 12 a vystoupíte na zastávce Mittelstrasse, budete to mít do bistra už jen 1 minutu chůze.

Hledejte je tady:

Mittelstrasse 12
3012 Bern

http://www.tingel-kringel.ch

Pop Up Bisto – splněný klučičí sen

zdroj: facebook.com/popupbistrogb/

Tři sympaťáci to dali dohromady a založili v Bernu místo, kde dostanete výběrovou kávu i skvělé maličkosti k zakousnutí. Drobné bistro je zařízené v gentlemanském a trochu hravém stylu. Před elegantní tabulí sedí malý mistr Yoda a za velkým nablýskaným kávovarem obsluhuje usměvavý fousáč. Můžete tu ochutnat například sladké lívance, zdravý jogurt s müsli nebo plněné croissanty.

Když si tu budete chtít dát i celé hlavní jídlo, zaplatíte za něj 350 Kč. Za pití si připravte kolem 120 Kč. Za kávou Pop Up bistra se vydejte do čtvrti Spitalacker. Je přímo u zastávky Schützenweg. Tam můžete dojet autobusem číslo 26.

Ochutnejte tady:

Scheibenstrasse 18
3014 Bern

https://www.facebook.com/popupbistrogb/

Bistrot l`esprit nouveau – umělecké zákoutí

zdroj: facebook.com/BistrotBern/

Tento podnik nabízí hlavně milé posezení. Je to místo, kde kromě jídla a pití dostanete také kulturní zážitky, často tu po večerech hraje živá hudba. Schází se tu umělci a bohémské duše, ale také milovníci vzdušných moderních podniků s kvalitním pohoštěním. Hlavní jídlo tu dostanete v době oběda. Nabízejí například těstoviny nebo kuřecí maso se zeleninou. Po zbytek dne tu můžete zakousnout drobné občerstvení jako například lahodné dortíky.

Za hlavní jídlo tady zaplatíte od 250 do 350 Kč. Bistro najdete téměř v centru města. Je blízko několika významných muzeí a velkého paláce. Nejbližší zastávka hromadné dopravy je Aegertenstrasse a dostanete se na ní linkami 19, 28 nebo 31.

Najdete je zde:

Hallwylstrasse 15
3003 Bern

http://www.bistrot-bern.ch/

Bistro city – rychle, kvalitně, levně

Tady se zastavte, pokud se chcete vydatně najíst za rozumnou cenu. Bistro city je v Bernu oblíbené právě hlavně proto, že je to ideální místo pro rychlý oběd nebo večeři. Zároveň ale jíte v čistém a vkusném prostředí. Můžete zahnat hlad hamburgerem, falafelem nebo kebabem.

Zaplatíte tu za hlavní jídlo kolem 220 Kč. Toto místo najdete ve čtvrti Breitfeld. Můžete sem dojet tramvají číslo 9 a když vystoupíte na zastávce Wankdorfplatz, půjdete do bistra asi 13 minut.

Najezte se zde:

Stauffacherstrasse 72
3014 Bern

http://www.bistrocity.ch

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.