Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlepší kavárny v Římě

Nejlepší kavárny v Římě

Káva je společně s pizzou, Koloseem a výraznou gestikulací jedním ze symbolů Itálie. V úzkých uličkách Říma najdete mnoho kaváren s opravdu dobrou kávou, které stojí za návštěvu. 

Vychutnejte si zde nejen chuť a vůni kávy, ale i italské zvyky. Zvláštností nám může připadat, že Italové si často objednávají kávu na baru. Vypijí ji pak tzv. na stojáka. Abyste si mohli tento zvyk vyzkoušet, objednejte si kávu u kasy, zaplaťte ji a poté lístek ukažte obsluze, která kávu připravuje. V restauraci bývá káva na baru levnější než ta, kterou si objednáte ke stolu. Místní jsou také zvyklí, že dopoledne a k snídaní se podává cappuccino, odpoledne už je to espresso. Pokud si tedy po obědě řeknete o café, dostanete malý šálek silné kávy. Pokud budete toužit po větší kávě, objednejte si café americano.  

Antico Caffé Greco – nejstarší kavárna v Římě

zdroj: facebook.com/AnticoCaffeGrecozdroj: facebook.com/AnticoCaffeGreco

Už v roce 1760 otevřel v Římě Nicole della Maddalena kavárnu Antico Caffé Greco. Od té doby stojí stále na stejném místě a uchovává si atmosféru starého města.  Když projdete pod světlou markýzou do drobných dveří, usednete tu pravděpodobně na stejnou židli jako kdysi Goethe, Casanova nebo Schopenhauer. Traduje se také, že na jeden z mramorových stolků zde vyryl Nikolaj Vasilijevič Gogol část svého románu. Kávu vám naservírují do klasického lesknoucího se servisu a vychutnáte si tu kromě její vůně i vůní vzpomínek.

Antico Caffé Greco najdete přímo v centru města. Pokud půjdete po klasické turistické trase, nemůžete ji minout. Leží na nejprestižnější ulici v Říme Via dei Condotti. Tu bychom mohli přirovnat k pražské Pařížské ulici. Je tedy jen pár kroků od Španělských schodů. Ceny se zde rovnají věhlasu tohoto místa. Antico Caffé Greco patří do podniků ve vyšší cenové hladině. 

Najdete ji zde: 

Via dei Condotti 86
Řím 00187

https://www.facebook.com/AnticoCaffeGreco/

Sant’Eustachio Il Caffè – znamenitá káva na klasickém místě

zdroj: facebook.com/santeustachioilcaffe/zdroj: facebook.com/santeustachioilcaffe/

Tato kavárna je další klasické římské místo. Stojí zde 80 let a za tu dobu posbírala řadu ocenění. Od spokojených zákazníků po místo v žebříčků deníku The Telegraph mezi třinácti nejlepšími kavárnami světa. Můžete tu pod logem symbolického jelena, který je symbolem svatého Eustacha, ochutnat jeden z jejich slavných dezertů. Recept na jejich přípravu je přísně tajný. I když venku se časy mění, v této kavárně se hodiny zastavily. Vše je tu v původním stylu a zachovává si to noblesu minulého století. 

Kavárnu svatého Eustacha najdete blízko jednoho z hlavních římských náměstí – Piazza Navona. Je tedy přímo v centru Říma a nejlépe se k ní dostanete pěšky. Ceny jsou zde spíše ve vyšším průměru oproti zbytku města. 

Hledejte ji zde: 

Piazza Sant’Eustachio, 82
Řím 00186 

https://www.santeustachioilcaffe.it

La Casa del Caffe Tazza d Oro – nejlepší káva ve městě  

Tato kavárna si dostala své zákazníky špičkovou kávou. Můžete si ji zde vychutnat pouze na baru jako je italským zvykem, ale lahodnost kávy možné nepohodlí přebije. Místní hodnotí jejich baristické umění jako jedno z nejlepších v Římě. Je to tedy ten pravý podnik na vyzkoušení pravé italské kávy. Najdete ho v nenápadných dveřích pod velkým žlutým nápisem. 

Kavárna je v centru starého Říma jen kousek za Panheonem. Ceny zde nejsou přehnaně vysoké a v poměru s umístěním podniku jsou opravdu příznivé. Kávu si tu objednáte od 1 do 5 euro. 

Najdete je zde: 

Via Degli Orfani 84
00186 Řím

http://www.tazzadorocoffeeshop.com

Faro – Cafe Speciality – šálek voňavé kávy za skvělou cenu

zdroj: facebook.com/farorome/zdroj: facebook.com/farorome/

Kavárna Faro vznikla pod rukama šikovných a poctivých baristů. V tomto moderním drobném a útulném podniku dostanete opravdu kvalitní kávu. Můžete ji ještě doplnit lahodným italským dezertem na zahnání hladu. Interiér připomíná vzdušné a stylové bistro. Je ale provoněn kávou z různých konců světa. 

Kavárnu Faro můžete navštívit jako součást příjemné procházky. Je jen pár bloků od parku Villa Borghese. Ceny jsou tu velmi přívětivé. Za velmi dobrou kávu zaplatíte málo peněz. 

Kontaktujte je tady: 

Via Piave 55
00187 Řím

http://www.farorome.com

D'Angelo - Gastronomia Caffe – když jste zvyklí pít kávu ke snídani

zdroj: facebook.com/dangelogastronomia/zdroj: facebook.com/dangelogastronomia/

Pokud stále nevíte, kam jít v Římě, v kteroukoli denní dobu se můžete zastavit v D’Angelo na dobrou kávu, nebo chutnou svačinu či snídani. V této kavárně kombinují kvalitní kávu s dobrým jídlem. Je to také jeden z mála podniků v Římě, kde dostanete chutnou a vydatnou snídani. Italové nejsou zvyklí snídat, proto tu nevisí snídaňové nabídky na každém rohu. V D’Angelo ale nabízejí sendviče, saláty nebo třeba croissanty. Bonusem k vaší návštěvě budou úsměvy velmi milého personálu. 

Kavárna neleží daleko od centra. Najdete ji na hlavní třídě Via Vent Settembre. Pokud se sem vydáte hromadnou dopravou, vystupte na zastávce Settembre z linky číslo 16. Už budete mít D’Angelo téměř za zády. Ceny se v tomto podniku pohybují v průměrné cenové hladině. 

Najdete je zde: 

Via Venti Settembre 25
00187 Řím

https://www.facebook.com/dangelogastronomia/

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.