Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Bezpečnost v Andoře

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Andorra bezpečná?

S kriminalitou si v Andoře pravděpodobně nebudete muset lámat hlavu. Je totiž na nízké úrovni. Pouze snad ve větších městech při vyšší koncentraci lidí dávejte pozor na své osobní věci. Kapsáři a drobní zloději se bohužel vyskytují ve všech zemích světa.

Přírodní katastrofy

Jediným přírodním nebezpečím se vám mohou stát laviny v zimním období. Proto se vždy držte pouze vyznačených tras a nechoďte tam, kam nemáte. Toto doporučení je vhodné dodržovat i během letních treků.

Na co si dát v Andoře pozor?

Andorra se pro vaši plánovanou dovolenou stane naprosto ideální destinací. Omezováni nebudete žádnými náboženskými zákazy. Ba naopak, turisté jsou v zemi hodně vítaní, takže se vám dostane všeho potřebného. Jediné upozornění může padnout snad pouze na větší města a jejich opuštěné a temné ulice, jimž se jako jednotlivci spíše vyhýbejte. I když je riziko přepadení minimální, mohou být takové lokality nebezpečné. Jinak noční procházky na frekventovanějších místech jsou naprosto běžné.

Postoj k alkoholu

Andorra nemá s alkoholem naprosto žádný problém. Neexistují tu žádná náboženská ani vládní omezení. Dostupný vám bude všechen možný alkohol, který si lze dát v barech a restauracích, popřípadě jej zakoupíte v supermarketech. Alkohol je v zemi stejně jako spousta dalšího vybraného sortimentu hodně levný.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Andoře

Consolat Honorari de la República Txeca

Carrer del Fener 11-13

Edifici Eland Unió 1-4, AD500

Andorra la Vella

Principat d´Andorra

Tel.: +376 862 800

Email: andorra@honorary.mzv.cz