Evropa

Časté otázky cestovatelů do Andorry

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem v zemi pravděpodobně nikde nezaplatíte. Tuto měnu lze využít pouze k výměně za eura, jež jsou oficiálním platidlem v Andoře.
Dá se platit eurem?
Ano, protože euro je hlavní měnou země. Zaplatit s ním můžete kdekoliv na území Andorry.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že Andorra je turisticky vyhledávanou destinací, na hlavních a frekventovaných místech byste se s ní měli bez problému domluvit. Nejčastěji se však setkáte s katalánštinou, ale také s francouzštinou a španělštinou.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k relativní blízkosti Andorry od České republiky je vhodné využít vlastního automobilu, popřípadě vsadit na pronájem vozu v zemi. K jízdě po Andoře vám stačí český řidičský průkaz. Pronájmy nejsou tak vysoké a uskutečnit je můžete na samotném letišti. K tomuto modelu cestování přispívá i nižší cena benzínu. Využít pochopitelně můžete i dražších taxi služeb nebo levnější přepravy autobusem. I s pomocí něho se budete moci dostat do krásných míst. Spolehnout se lze na pravidelné autobusové linky po celé Andoře.
Jaká je dostupnost internetu v Andoře?
S internetovým připojením nebudete mít na území Andorry žádný problém. Jde o moderní evropskou zemi, takže se k bezdrátovému Wifi připojení dostanete například v hotelu, restauracích, kavárnách a na mnoha turisticky vyhledávaných místech. Mimo města se vyplatí pořídit si SIM kartu tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Pokud si pro cestu do Andorry z letiště Václava Havla zvolíte let bez mezipřistání, dopravíte se do země asi za 4 hodiny.