Časté otázky cestovatelů do Belize | cKlub.cz
Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Belize

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na spoustě míst můžete zaplatit americkým dolarem. Mnohdy se vám dokonce stane, že vám obsluha vrátí peníze v amerických dolarech.
Dá se platit eurem?
Euro pravděpodobně nikde neupotřebíte. Jediné, k čemu bude dobré, tak je výměna peněz za belizský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je úředním jazykem, takže se s ní domluvíte na většině míst. Kromě ní je rozšířená španělština, belizská kreolština a v odlehlých oblastech jsou to mayské jazyky.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže chcete svou dovolenou v Belize spojit s bezstarostností, pak rozhodně využijte běžné nebo expresní autobusy. Těch jezdí nejenom dostatek, ale zavezou vás v podstatě na jakékoliv místo. Pouze snad do hodně odlehlých lokalit se nedostanete. To už byste si museli pronajmout automobil. Vzhledem k celkové velikosti Belize s ním však získáte možnost objevit ty největší krásy země. V rámci vnitrostátní dopravy dobře funguje i letecká přeprava, včetně menších letišť. Pokud se budete chtít dostat mezi jednotlivými ostrůvky, pak vsaďte na lodní dopravu, v rámci níž spolehlivě funguje lodní taxi.
Jaká je dostupnost internetu v Belize?
K internetu se nejčastěji dostanete na hotelu. Wifi připojení je však k dispozici i na řadě dalších míst, jakými jsou například kavárny a restaurace. Mimo města máte možnost využít datových balíčků místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Let do Belize je obvykle spojen s několika přestupy, takže počítejte s celkovou dobou od 25 hodin a více.

Oblíbené hotely: Belize

    Nenalezeny žádné záznamy.