Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Botswany

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, ale pouze ve větších městech a jen na vybraných místech. Například v hotelích či dražších restauracích. Lepší je však být vybaven tamní měnou, kterou je botswanská pula.
Dá se platit eurem?
Euro je vhodné k výměně peněz za tamní měnu botswanskou pulu. Nikoliv k přímé platbě za zboží a služby.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je jedním z oficiálních jazyků v zemi. Domluvíte se s ní však spíše ve větších městech a v turisticky vyhledávaných lokalitách. Při návštěvách domorodých kmenů je vhodné naučit se alespoň několik základních slov a frází ve setswanštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže chcete docílit nejpohodlnějšího a nejsvobodnějšího cestování po Botswaně, rozhodně si vypůjčte automobil. Díky němu budete svými pány času a můžete si zajet, kam se vám zlíbí. Pozor však na to, abyste se sebou měli mezinárodní řidičský průkaz. Zaskočit by vás neměla ani jízda vlevo. Nejlepší je půjčit si terénní vůz, protože asfaltem pokryté jsou jen hlavní silniční tahy, ostatní cesty jsou spíše štěrkového charakteru. Kromě půjčování automobilů můžete využívat také autobusové dopravy a minibusů. Jde sice o levnější přepravu, ale ne tak pravidelnou, a hlavně vás autobusy budou dopravovat buď jen po daném městě nebo mezi většími městy na delší vzdálenost. Nikde jinde. Když si trochu připlatíte, jsou tu ještě taxi služby. Nejrychlejší a nejpohodlnější variantou jsou samozřejmě vnitrostátní lety. A je pravdou, že jsou i cenově přijatelné.
Jaká je dostupnost internetu v Botswaně?
Pokud se budete pohybovat ve větších městech, budete mít k dispozici internetové kavárny nebo wifi připojení v hotelu. V okamžiku, kdy opustíte města, volte simkarty místních operátorů. I v jejich případě však musíte počítat s horší dostupností mobilních dat v divoké a neobydlené přírodě.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu z letiště Václava Havla do Botswany je kolem 13 hodin.

Oblíbené hotely: Botswana

    Nenalezeny žádné záznamy.