Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Demokratické republiky Kongo

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem budete moci zaplatit na řadě míst. Počítejte pouze s tím, že nazpět vám bude vrácena částka v konžském franku. Americké dolary jsou zároveň ideální měnou ke směně za konžský frank.
Dá se platit eurem?
Eura jsou méně využívanou měnou oproti americkému dolaru. Neměli byste však mít problém směnit za ně konžský frank.
Dá se domluvit anglicky?
V turisticky vyhledávaných oblastech se samozřejmě domluvíte anglicky, i když někdy třeba na základní úrovni. Kromě oficiálního úředního jazyku francouzštiny narazíte v odlehlejších oblastech spíše na místní jazyky kikongo, kingwana, čilubština a lingala.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud chcete po Demokratické republice Kongo cestovat bezpečnějším a rychlejším způsobem, využívejte prověřených leteckých společností v rámci vnitrostátních letů. Díky tomu se s přehledem vyhnete rizikovým a nebezpečným oblastem. Dalším způsobem dopravy jsou lodě, ať už ty větší provozované na řece Kongo nebo ty menší. Takovou cestu si však musíte domluvit s místními. S řidiči nákladních vozů se lze také domluvit na tom, že se s ním za úplatek svezete do jeho cílové destinace. Taxi služby využívejte pouze ověřené a doporučené vaším hotelem. Pronájem auta bez znalosti okolí nebo pomoci místního průvodce není zrovna nejbezpečnějším nápadem. Po Demokratické republice Kongo lze cestovat také vlakem, a to především na jihu a východě země. Obvykle platí, kdo dřív přijde, ten bude mít lepší místo. Výjimkou tedy není ani cestování na střeše vagonu.
Jaká je dostupnost internetu v Demokratické republice Kongo?
K internetu se dostanete v omezenější míře, a to pouze ve velkých městech, kde fungují internetové kavárny. Dostupný je také v lepších hotelích. V zemi fungují i mobilní operátoři, jež vám své služby poskytnou v oblastech mimo města.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se můžete na Demokratické republiky Kongo, konkrétně do hlavního města Kinshasa dopravit za 11,5 až 14,5 hodiny letu podle místa mezipřistání.