Bezpečnost v Dominikánské republice - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost v Dominikánské republice

Je Dominikánská republika bezpečná?

Obecně vzato patří Dominikánská republika k bezpečnějším destinacím, přesto je třeba při její návštěvě myslet na bezpečnost. Přeci jen jde o chudší rozvojovou zemi, kde bohužel můžete narazit na různé druhy nebezpečí.

Tím hlavním a nevyhnutelným budou místní zloději. Větší kriminalita je zaznamenávána hlavně na východě haitské hranice, kde je větší míra haitských uprchlíků. Zvýšená pozornost při zacházení s penězi a dalšími cennostmi se ale doporučuje ve všech částech země. Dbejte tedy na to, abyste:

 • nikdy nenechávali cennosti ležet v hotelovém pokoji,
 • cenné věci, které nemusíte mít u sebe, schovali do hotelového sejfu, 
 • peníze a platební karty nenosili v tašce nebo v batohu, ale měli je ideálně pod oblečením u těla, 
 • vyhnuli se pouličním překupníkům peněz.

Kromě peněz si dejte pozor na cestování v noci při jednání s autopůjčovnami. Ve většině případech se nelze spolehnout na jejich provoz a povětšinou nabízejí vozy pofidérní kvality. Relativně levnou a bezpečnou alternativou jsou místní taxi služby. 

Přírodní katastrofy

Co se týče přírodních katastrof, pozor si dejte hlavně v období dešťů, kdy hrozí záplavy, sesuvy půdy, tropické bouře a hurikány. Proto je vhodné informovat se o daných oblastech a situacích s dostatečným předstihem.

Před cestou je vhodné se zaregistrovat do projektu Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, zkráceně DROZD. Projekt pomáhá českým občanům v případě ohrožení. V případě potíží, kontaktujte místní autority, zastupitelský úřad České republiky a svou rodinu či přátele v ČR. 

Jak se při návštěvě Dominikánské republiky chovat?

Vzhledem k tomu, že v Dominikánské republice převládá křesťanství, vyhnete se jistým omezením v oblékání. I tak by hlavně ženy v této oblasti měli být částečně na pozoru. Příliš vyzývavý oděv je ve zdejších končinách typický spíše pro prostitutky. Místní ženy se často v tričku i koupají. Od turistů se to nevyžaduje, ale chodit po ulici v plavkách je nevhodné. Turistky by se měly vyhýbat seznamovacím pobídkám místních mužů, jako je pískání a narážky, natož s nimi chodit na odlehlá zákoutí.

Pokud by přece jenom došlo k nějakému nežádoucímu incidentu, ihned volejte policii na telefonním čísle 12 00 35 00. Linka je bezplatná a většinou byste se na ní měli domluvit anglicky.

Postoj k alkoholu

Ten je v Dominikánské republice celkem vřelý. Dopřávat si jej budete nejenom v hotelích a místních barech, ale seženete ho i v tamních obchodech. Nejčastěji narazíte na místní výrobu, protože dovážený alkohol je poměrně drahý. Pít mohou osoby starší 18 let. Je dáno, že od druhé hodiny ranní by nikdo neměl pít na veřejných prostorách, mnohdy je však tento zákaz porušován a běžně narazíte na bary s nonstop provozem. Pozor si dejte snad jen na příliš vysokou hladinu alkoholu v krvi. V okamžiku, kdy ztratíte zábrany a pozornost, mohou toho využít zloději.

Podmínky vstupu do země v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19

Vstup do země není podmíněn negativním PCR testem. Na letištích však probíhají kontroly měření teploty cestujících a namátkové kontroly přítomnosti viru v těle pomocí rychlotestů. Zároveň je nutné před příletem a odletem vyplnit zdravotní formulář.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Santo Domingo

Ave. Bolívar No. 830, La Esperilla

Apto pastal 3673 Santo Domingo

Tel.: +1809 685 6900

Email: santodomingo@honorary.mzv.cz

Oblíbené hotely: Dominikánská republika

 • od 50 260 Kč
  9,4Výjimečné
  Dreams Dominicus La Romana
  Dominikánská republika - Bayahibe
 • 8,5Skvělé
  Sunscape Bavaro Beach Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,9Dobré
  Sirenis Punta Cana Resort Casino & Aquagames
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,8Dobré
  Grand Bahia Principe San Juan
  Dominikánská republika - Puerto Plata
 • 8,5Skvělé
  Grand Palladium Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Casa De Campo Resort & Villas
  Dominikánská republika
 • Luxury Bahia Principe Fantasia
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 54 650 Kč
  Dreams Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 81 200 Kč
  Zoëtry Aqua Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Excellence Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • The Royal Suites Turquesa
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Le Sivory Punta Cana By Portblue Boutique
  Dominikánská republika - Punta Cana