Dominikánská republika - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Severní Amerika

Dominikánská republika: průvodce

25°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Dominikánská republika

Hodnocení průvodce: 9.5

Dominikánskou republiku lze charakterizovat jedním výstižným slovem, a tím je rozmanitost. Tato exotická destinace dokáže zaujmout řadou rozdílných lokalit, z nichž každá nabízí to své. Někdo si tuto zemi oblíbí pro její bílé písečné pláže a palmové háje, jiný dá naopak přednost tyčícím se pohořím a vnitrozemnímu venkovskému životu. Kouzlo rybářských vesnic a migrujících velryb se zde mísí s překrásnými pastvinami s dobytkem. Stejně zajímavého kontrastu se vám dostane i mezi přírodními a příměstskými plochami, kde kulturní život a příjemná nálada místních obyvatel doslova bují.

Většina území Dominikánské republiky jsou poseta pralesy, vodopády, řekami a jinými unikátními skvosty, které stojí za zhlédnutí. V případě horkých pásem lze jmenovat například nejvyšší horu Pico Duarte. Opakem toho bude zase nejníže položené jezero s názvem Enriquillo. Dominikánská republika, to je romantičnost místních klášterů a starých památek na jedné straně a tradičnost kombinovaných rohových obchodů s bary na straně druhé. Země mnoha tváří si vás podmaní každým kouskem svého území.

Jaké nabízí Dominikánská republika památky a zajímavosti?

Co navštívit v Dominikánské republice

Levná a nezapomenutelná dovolená v Dominikánské republice může nabývat nejrůznějších podob. V této populární a exotické destinaci se lze věnovat mnohým aktivitám. V případě sportu jednoznačně vedou ty vodní. Je to například potápění a šnorchlování. Oblíbený je i kitesurfing. Vyhledávané jsou například aquaparky s vodními živočichy, výlety na lodích a v neposlední řadě relaxace na pláži a nakupování. Spousta lidí však vezme do ruky mapu a začne poznávat Dominikánskou republiku trochu zblízka, respektive vydá se za turistikou a objevováním významným míst a pamětihodností.

Na poutavé cíle v Dominikánské republice lze nahlížet z různých úhlů pohledů. Někdo vsadí na historii a stavby, jiný se vydá poznávat překrásnou přírodu. My vám nyní přinášíme spojení obojího, tak abyste si pobyt v zemi užili do nejmenšího detailu.

Začít můžete třeba u katedrály Primada de America, která byla vybudována už v 16. století. Stavba dosahuje výšky 16 metrů a díky velkým rozměrům zabírá plochu tři tisíce metrů čtverečních. V roce 1992 sem byly převezeny ostatky Kryštofa Kolumba. Když budete pobývat v Santo Domingu, neopomínejte ani na rodinný dům Columbů neboli palác Alcázar de Colón, kde bylo postupem času zbudováno muzeum. Objekt byl vystavěn v roce 1510. Za zmínku stojí náměstí Parque Colon.

Dominikánská republika, to je i lákavá turistická atrakce Altos de Chavón situovaná v samotném srdci ostrova. Z půvabné středomořské vesničky ze 16. století se můžete vydat do druhého největšího města Santiago de Caballeros. Dominantou města je katedrála Catedral de Santiago de Apostol vybudovaná v letech 1865 až 1895. Do značné míry se jedná o kulturní a uměleckou metropoli.

Vynechat byste neměli ani historickou španělskou pevnost Fortaleza San Felipe, v níž bylo vytvořeno velice zajímavé muzeum. Pevnost se nachází ve městě Puerto Plata a její historie sahá opět do 16. století. Když se budete pohybovat v tomto městečku, směřujte i do centra na náměstí Parque Central, kam míří většina turistů. Dominikánská republika se pyšní i překrásným národním palácem Nacional Palace. Pokud byste tíhli spíše ke strážným a historickým objektům, pak stojí za zmínku třeba pevnost Ozama, jejíž výstavba začala už v roce 1502. Součástí objektu je Věž pocty patřící na seznam kulturního dědictví UNESCO. S touto zemí se samozřejmě pojí i známá výroba doutníků, proto zavítejte ještě do továrny La Aurora, kde celý proces uvidíte na vlastní oči.

Od staveb a rušných náměstí Dominikánské republiky si můžete odpočinout kde jinde než v přírodě. Nabízí se třeba ostrůvek Isla Saona v přírodní rezervaci národního parku Del Este. Takový malý ráj na zemi s plážemi a bujným podmořským životem. Za podívanou určitě stojí vodopády Damajaqua Cascades. Naskytne se vám pohled až na 27 vodopádů. Milovníci přírody dají určitě přednost národnímu podvodnímu parku La Caleta, kde lze poznávat podmořské dno. Opakem tohoto místa budou hory Azul, kde se nachází jeskyně s jezerem Hoyo Azul. Odtud se vám dostane dechberoucího výhledu po okolí.

S Dominikánskou republikou jsou samozřejmě spojeny i úchvatné pláže. K těm nejznámějším patří Bavaro Beach ležící u letoviska Punta Cana. Bílý plážový písek se táhne v délce třiceti kilometrů. Jestliže dáváte přednost spíše vodním sportům, pak zacilte na pláž Cabarete Beach, kde naleznete vynikající sportovní zázemí. Jestliže jsou vám pláže, laguny a písek vlastní, pak můžete směřovat ještě na místa jako Bahoruco, Pedernales a Baní. Mezi adrenalinové zážitky patří výšlap na horu Pico Duarte do výšky 3 175 metrů nad mořem, jízda terénními vozy nebo sjezd divoké řeky. Každý si najde to své.

Místní kuchyně

Dovolená v Dominikánské republice bude spojena nejenom s poznáváním úchvatných míst, ale i místní gastronomií. Ta je ovlivněna spoustou zahraničních kuchyní, jakými jsou například ta španělská. Své místo zde má i původní indiánská kuchyně. Z toho plynou hlavní ingredience většiny pokrmů. Vedle hovězího a kuřecího masa jsou to plody moře a sladké brambory, juka, rýže a zelenina. Jestliže chcete ochutnat ryze tradiční dominikánskou kuchyni, pak okuste pokrm zvaný Mangú. Jde o směs zeleninových banánů, volské oko, smažený sýr a dominikánský slám. Pokud máte rádi spíše luštěniny, osloví vás Habichuelas Guisadas. Dušené kuřecí maso, rýže a rozmačkané banány jsou naopak hlavní surovinou tradičního La Bandera Dominicana. A pokud dáváte přednost masu, pak ochutnejte spojení hned sedmi druhů v rámci pokrmu Sancocho.

V restauracích rozhodně nebudete strádat a na své si přijdou i milovníci sladkého. Nejčastěji se setkáte se smaženými banány, kokosovou pastou označovanou jako Flan nebo s mangovým koláčem. Je pravda, že součástí většiny sladkostí je právě lahodné a čerstvé ovoce z ostrovů. Pokud jde o nápoje, v Dominikánské republice si zamilujete bílý rum. Ten je mimochodem nedílnou součástí nejrůznějších míchaných nápojů. Kromě nich vsaďte i na známá piva Bohemia a Presidente. Z nealkoholických nápojů jednoznačně vedou mléčné ovocné koktejly, voda a stoprocentní ovocné šťávy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Dominikánská republika

 • od 42 290 Kč
  9,4Výjimečné
  Dreams Dominicus La Romana
  Dominikánská republika - Bayahibe
 • 8,5Skvělé
  Sunscape Bavaro Beach Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,9Dobré
  Sirenis Punta Cana Resort Casino & Aquagames
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,8Dobré
  Grand Bahia Principe San Juan
  Dominikánská republika - Puerto Plata
 • Casa De Campo Resort & Villas
  Dominikánská republika
 • od 48 405 Kč
  Luxury Bahia Principe Fantasia
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 49 400 Kč
  Jewel Punta Cana (Ex. Dreams Punta Cana)
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 63 250 Kč
  Zoëtry Aqua Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Excellence Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 62 000 Kč
  The Royal Suites Turquesa
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Le Sivory Punta Cana By Portblue Boutique
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 55 270 Kč
  Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort
  Dominikánská republika - Punta Cana

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné