Průvodce pro Dominikánskou republiku - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Severní Amerika

Dominikánská republika: průvodce

32°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Dominikánská republika

Hodnocení průvodce: 9.5

Dominikánskou republiku lze charakterizovat jedním výstižným slovem, a tím je rozmanitost. Tato exotická destinace dokáže zaujmout řadou rozdílných lokalit, z nichž každá nabízí to své. Někdo si tuto zemi oblíbí pro její bílé písečné pláže a palmové háje, jiný dá naopak přednost tyčícím se pohořím a vnitrozemnímu venkovskému životu. Kouzlo rybářských vesnic a migrujících velryb se zde mísí s překrásnými pastvinami s dobytkem. Stejně zajímavého kontrastu se vám dostane i mezi přírodními a příměstskými plochami, kde kulturní život a příjemná nálada místních obyvatel doslova bují.

Většina území Dominikánské republiky jsou poseta pralesy, vodopády, řekami a jinými unikátními skvosty, které stojí za zhlédnutí. V případě horkých pásem lze jmenovat například nejvyšší horu Pico Duarte. Opakem toho bude zase nejníže položené jezero s názvem Enriquillo. Dominikánská republika, to je romantičnost místních klášterů a starých památek na jedné straně a tradičnost kombinovaných rohových obchodů s bary na straně druhé. Země mnoha tváří si vás podmaní každým kouskem svého území.

Co navštívit v Dominikánské republice

Levná a nezapomenutelná dovolená v Dominikánské republice může nabývat nejrůznějších podob. V této populární a exotické destinace se lze věnovat mnohým aktivitám. V případě sportu jednoznačně vedou ty vodní. Je to například potápění a šnorchlování. Oblíbený je i kitesurfing. Vyhledávané jsou například aquaparky i s vodními živočichy, výlety na lodích a v neposlední řadě relaxace na pláži a nakupování. Spousta lidí však vezme do ruky mapu a začne poznávat Dominikánskou republiku trochu z blízka, respektive vydá se za turistikou a vyhledáváním významným míst a pamětihodností.

Pokud zrovna nenarazíte na některé z oblíbených festivalů, vyplatí se navštívit kupříkladu letovisko Boca Chica. Milovníci pláží nesmí minou pláže Bavaro Beach a Isla Saona. Okouzlující je podvodní park La Caleta s velkým množstvím ryb a korálů, jeskyně s přírodním jezerem Hoyo Azul nebo nejstarší katedrála Primada de America. Naučná může být také návštěva nejznámější továrny na doutníky la Aurora. Ve výčtu vyhledávaných míst by šlo samozřejmě pokračovat – Laguna El Dudu, pamětihodnost Fort Ozama či proslulá Zona Colonial.

Místní kuchyně

Dovolená v Dominikánské republice bude spojena nejenom s poznáváním úchvatných míst, ale i místní gastronomie. Ta je ovlivněna spoustou zahraničních kuchyní, jakými jsou například ta španělská. Své místo zde má i původní indiánská kuchyně. Z toho plynou hlavní ingredience většiny pokrmů. Vedle hovězího a kuřecího masa jsou to plody moře a sladké brambory, juka, rýže a zelenina. Jestliže chcete ochutnat ryze tradiční dominikánskou kuchyni, pak okuste pokrm zvaný Mangú. Jde o směs zeleninových banánů, volské oko, smažený sýr a dominikánský slám. Pokud máte rádi spíše luštěniny, osloví vás Habichuelas Guisadas. Dušené kuřecí maso, rýže a rozmačkané banány jsou naopak hlavní surovinou tradičního La Bandera Dominicana. A pokud dáváte přednost masu, pak ochutnejte spojení hned sedmi druhů v rámci pokrmu Sancocho.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Dominikánská republika

 • od 65 780 Kč
  9,4Výjimečné
  Dreams Dominicus La Romana
  Dominikánská republika - Bayahibe
 • 8,5Skvělé
  Sunscape Bavaro Beach Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,9Dobré
  Sirenis Punta Cana Resort Casino & Aquagames
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • 7,8Dobré
  Grand Bahia Principe San Juan
  Dominikánská republika - Puerto Plata
 • 8,5Skvělé
  Grand Palladium Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Casa De Campo Resort & Villas
  Dominikánská republika
 • Luxury Bahia Principe Fantasia
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 40 452 Kč
  Dreams Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 63 765 Kč
  Zoëtry Aqua Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • Excellence Punta Cana
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 45 600 Kč
  The Royal Suites Turquesa
  Dominikánská republika - Punta Cana
 • od 100 900 Kč
  Le Sivory Punta Cana By Portblue Boutique
  Dominikánská republika - Punta Cana

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné