Afrika

Bezpečnost v Džibutsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Džibutsko bezpečné?

V porovnání s okolními státy je Džibutsko jistě bezpečnější destinací. Přesto byste v zemi měli dbát zvýšené opatrnosti, protože zde hrozí možnost teroristických útoků. Většina turisticky vyhledávaných čtvrtí je považována za bezpečné, ty odlehlejší už méně. Snažte se vyhýbat jakýmkoliv demonstracím nebo shlukování lidí, kde může hrozit teroristický útok. Rozhodně se vyhněte oblastem kolem hranic s Etiopií, necestujte na sever od Obocku a Tadjoury.

Přírodní katastrofy

V zemi se nachází několik vulkánů, takže ve vybraných oblastech se připravte na postvulkanickou činnost. To bude pravděpodobně jediné přírodní riziko, které vás může v Džibutsku potkat.

Na co si dát v Džibutsku pozor?

Přihlížejte k tomu, že většina obyvatel v zemi je muslimského vyznání. Proto byste se měli na veřejných místech vhodně oblékat. Týká se to hlavně žen, jež by neměly odhalovat některé partie těla. Vyvarujte se i fotografování vojenských či významných objektů v zemi, což je mezi místními považováno za trestný čin a hrozí vám nemilé problémy. Připravte se na to, že většina obyvatel nikam nespěchá a po obědě si vždy dopřejí dostatečně dlouhou relaxaci před jakoukoliv další činností.

Postoj k alkoholu

I když je v zemi hodně rozšířený islám, budete se moci k alkoholu dostat ve většině restaurací a v barech. Na veřejnosti se však jakékoliv konzumaci vyhněte. Pokud byste se potulovali ulicemi v podnapilém stavu, je to považováno za trestný čin.

Důležité kontakty

Honorární generální konzulát České republiky v Džibutsku

Naguib Sadik Building

Rue de Londres

Djibouti

B.P. 3091

Tel.: 00253/21353165

Email: djibouti@honorary.mzv.cz