Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Očkování do Džibutska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

V Džibutsku platí pouze jediná povinnost z pohledu očkování. A to za předpokladu, že jste před méně jak jedním rokem navštívili destinaci s výskytem žluté zimnici. Pak po vás bude vyžadován mezinárodní očkování průkaz s tímto očkováním. Dále nepodceňujte ani doporučená očkování do země, kam patří žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika v Džibutsku

Mezi zdravotní rizika Džibutska patří nákaza HIV. Tímto onemocnění trpí velká spousta lidí v zemi, kde je navíc hodně rozšířená prostituce, takže na to si dávejte rozhodně pozor. Podceňovat byste neměli ani výskyt malárie. To znamená, vzít si sebou účinná antimalarika, repelenty proti hmyzu nebo moskytiéru při spaní.

Pokud do Džibutska vyrazíte v letním období, nepodceňujte ani maximální teploty nad 45 °C. To znamená, vhodná pokrývka hlavy, opalovací krém s vyšším faktorem, a především dostatek pitné vody.

Čistota vody z vodovodu

V Džibutsku pijte pouze balenou vodu, protože ta kohoutková není v dobrém stavu. Díky tomu budete mít jistotu, že se vyhnete jakýmkoliv problémům a žaludečním onemocněním.