Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Džibutsko: průvodce

33°C
Aktuálně
29.8°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
DJ flag

Džibutsko

Hodnocení průvodce: 7.3

Malé rozlohou, ale velké krásou. Přesně takové je Džibutsko se svou prapodivnou krajinou rozprostírající se ve východní části afrického kontinentu. Osvěžující prostředí, přívětivost tamních obyvatel a možnost zažít nezapomenutelné zážitky. Dovolená v Džibutsku pojí vodní i suchozemské aktivity, zahrne vás svými jedinečnými pachy, majestátními kaňony a rozlehlými planinami. Právě v Džibutsku budete mít příležitost okusit fascinující pohled na nomádské kmeny v celé jejich kráse. V této destinaci si užijete nezávislé cestování.

Mapa Džibutska prozrazuje jediné. Země je rozdělena na dvě části, a to díky významnému zálivu Tadjoura. Písčité nížiny se prolínají s hornatými vrcholky hor a sahají do výšky až 2 000 metrů nad mořem. Důkazem toho jsou Danakilské vrchy. Nejvýznamnějším jezerem je Assal. V jednotlivých prolákninách si můžete užívat dokonce i solných jezer.

Co navštívit v Džibutsku

Vzhledem k tomu, že u Džibutska se spojuje Rudé moře s Adenským zálivem Indického oceánu, můžete zde pod taktovkou profesionálů pozorovat vodní dno. Pokud vás potápění omrzí, vyrazte na slunné pláže nebo se oddávejte projížďkám na lodích. Mezi oblíbené aktivity v Džibutsku patří i surfování na písečných dunách, nakupování na tradičních tržištích a v neposlední řadě objevování krás přírody. Mapa Džibutska vám toho nabídne více než dost.

K těm nejrozmanitějším skvostům země patří kupříkladu Les Allols, což je místo s překrásným a fascinujícím terénem. Asi 155 metrů pod hladinou moře objevíte jezero Lac Assal nebo dáte přednost starověkému jezeru s názvem Grand Barra. Přírodní skvost s vypracovaným ekosystémem leží jen kousek od hlavního města a nese označení Decan. Dále nesmíte minout archeologické naleziště Abourma Rock. Zavítat byste měli i do hlavního města Džíbútí, kde se nachází třeba přístav L´Escale, Katedrála Notre-Dame du Bon-Pasteur a mešita Hamoudi Mosque. A pokud byste dorazili do bývalého hlavního města Obock, spatříte významný dům s označením Maison de la Gouverneur.

Místní kuchyně

Džibutská kuchyně je celkem pestrá, protože se v ní prolínají nejenom tradiční pokrmy země, ale také ty z okolních států, jakými jsou Etiopie nebo Somálsko. V zemi je pravidlem, že den musí začít správnou snídaní. Typickým pokrmem jsou speciální chlebové placky Laloh. Ty mohou mít nasládlou, ale i slanou příchuť. K nim budete popíjet místní čaj. Hodně oblíbené jsou polévky. Spousta hlavních jídel je pak připravována formou „kotlíkové“ kuchyně. Chutná jsou grilovaná masa, k nimž si dáte těstoviny. Hodně často narazíte na kombinaci hovězího i kozího masa s rýží. Výjimkou není ani rybí maso. V Džibutsku jsou oblíbené omáčky, včetně těch pálivějších a různé druhy koření. Pochutnat si můžete na sladkém dezertu, jež tvoří zákusky Sambusa, ale i speciální taštičky s libovolnou náplní.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce