Časté otázky cestovatelů do Džibutska | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Džibutska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně budete moci za některé služby zaplatit americkými dolary, jinak je primárně využijete k výměně za džibutský frank.
Dá se platit eurem?
Eura slouží hlavně k výměně za džibutský frank, takže s nimi pravděpodobně nikde nezaplatíte.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je rozšířená jen ve velkých městech, a ještě v turisticky vyhledávaných lokalitách. Daleko více upotřebíte úřední jazyk francouzštinu. V odlehlejších oblastech to bude arabština, somálština nebo avarština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
S dopravou po Džibutsku je to trochu složitější, a to především kvůli hrozícím teroristickým útokům na turisty. Možná i z toho důvodu nejsou tak vyhledávané autobusy a vlaky. Popřípadě jen na kratší vzdálenosti v bezpečných lokalitách. Při cestování automobilem je vhodné mít u sebe průvodce nebo někoho z místních, jež vás upozorní na nebezpečné oblasti. Některé z nich totiž mohou být i zaminované. Počítat musíte s tím, že asfaltový povrch se nachází jen na malé části komunikací.
Jaká je dostupnost internetu v Džibutsku?
S internetem to bude v této africké zemi trochu složitější nežli u nás. Počítejte s omezenější dostupností, která se vztahuje spíše na velká města, kde se nachází kupříkladu internetové kavárny.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka letu do Džibutska se z letiště Václava Havla pohybuje v rozmezí od 9 do 12 hodin.