Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Ekvádoru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, protože americký dolar je hlavní platební měnou v zemi. Uhradíte s ním cokoliv a kdekoliv.
Dá se platit eurem?
Euro není vhodné pro placení v Ekvádoru. Tato měna vám poslouží maximálně k tomu, že si ji v některé z místních směnáren vyměníte právě za americký dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte spíše v turisticky vyhledávaných lokalitách, mezi něž patří letiště, hotely, vybrané restaurace a jim podobná zařízení. Rozhodně nepočítejte, že se s ní domluvíte všude. Proto je vhodné nastudovat si před cestou do Ekvádoru alespoň několik základních slovíček a vět ve španělštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Za spolehlivý způsob dopravy lze s jistotou označit autobusovou přepravu. Ta je na patřičné úrovni, jezdí včas a v celkem krátkých intervalech podle toho, zda chcete cestovat pouze v rámci města nebo se chystáte na delší přejezdy. Pak lze zvolit ještě alternativu v podobě železniční přepravy. Tam ale počítejte s jistými omezeními na trasách a menší spolehlivostí. Taxi služby jsou dražší, takže se vyplatí maximálně při přesunech ve městech. Pro odvážlivce se nabízí stopování. Jde o celkem běžný jev, při němž byste však měli být obezřetní, ke komu si vlastně nastupujete. Půjčit si můžete i automobil. Náklady na něj se pohybují od 40 USD do 90 USD za den podle toho, jaký zvolíte model a jestli půjde o provedení 4x4. To vás zaveze do odlehlejších končin, kde můžete poznat Ekvádor i z jiné a přírodnější stránky.
Jaká je dostupnost internetu v Ekvádoru?
Pokud vám internetové připojení neposkytne hotel, ve kterém bydlíte, můžete vsadit na všudypřítomné internetové kavárny. A to především v hlavním městě. I v těch menších jsou však místa, kde za celkem přijatelnou cenu seženete připojení k internetu, i když bude trochu pomalejší. Alternativou jsou místní operátoři se svými datovými balíčky. Ti však nemusí mít pokrytí všude.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Ekvádoru se z letiště Václava Havla dostanete za 17 až 22 hodin podle toho, přes jaké země poletíte.

Oblíbené hotely: Ekvádor

 • od 101 830 Kč
  Celebrity Xpedition
  Ekvádor
 • od 109 740 Kč
  Celebrity Xploration
  Ekvádor
 • od 140 590 Kč
  Celebrity Flora
  Ekvádor
 • Royal Decameron Punta Centinela
  Ekvádor
 • Royal Decameron Mompiche
  Ekvádor
 • Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xperience - 393882339
  Ekvádor
 • od 31 250 Kč
  Norwegian Sun
  Ekvádor