Bezpečnost v Etiopii - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Etiopii

Je Etiopie bezpečná?

Etiopie je spojena s trochu vyšší kriminalitou. Na tu narazíte hlavně ve větších městech a v jejich okrajových oblastech. Abyste se vyhnuli jakýmkoliv komplikacím, je dobré pohybovat se jen na turisticky frekventovaných místech. V davu na sebe zbytečně neupozorňujte cennostmi a drahými věcmi. Zároveň si důkladně hlídejte osobní věci, protože častým výskytem jsou kapsáři.

Pokud se budete pohybovat mimo města, vždy dbejte jasných doporučení průvodců a tamních lidí. Určitě se vyhněte oblastem kolem hranic s Keňou, Súdánem a Somálskem, kde velice často dochází k přestřelkám a vojenským konfliktům.

Přírodní katastrofy

Jediným rizikem z tohoto pohledu jsou velká sucha, s nimiž se můžete setkat hlavně v létě, kdy teploty vystupují nad 40 °C. Z toho plyne jediné. Pokud vyjedete do odlehlejších končin, vždy sebou mějte dostatečnou zásobu vody, vhodné oblečení, přikrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem.

Na co si dát v Etiopii pozor?

Pozor si dávejte na nejrůznější vládní nařízení, která se v zemi poměrně často mění a je striktně vyžadováno jejich dodržování. Některá z nich totiž mohou ovlivnit a postihnout i samotné turisty. Pokud si budete chtít zvěčnit kouzlo Etiopie, rozhodně nefoťte vládní a vojenské budovy. Zakázáno je fotit také mosty a jiné významné stavby. Za tyto činnosti hrozí vyšší sankce a celkem velké problémy.

Postoj k alkoholu

V Etiopii není alkohol tak rozšířený jako v civilizovanějších evropských zemích. Také na něj však narazíte. Místní obyvatelé si dokonce vyrábějí své vlastní pálenky, které nechají šest až sedm let zrát v zemi a pak je konzumují. V turisticky vyhledávaných lokalitách samozřejmě najdete i dovozový alkohol. I vy sami si mimochodem můžete do země přivézt až dva litry tvrdého alkoholu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě

Kirkos Kifle Ketema Rd.

Kebele 15

House No. 289

Addis Ababa

P.O.Box 3108

Tel.: 00251/11/5516382

Email: addisabeba@embassy.mzv.cz