Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Etiopie: průvodce

18°C
Aktuálně
16°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
ET flag

Etiopie

Hodnocení průvodce: 9.2

Etiopie je krásou Afrického kontinentu. Země se zajímavým příběhem a minulostí, která novodobým turistům předkládá svůj půvab především v podobě velkého dobrodružství. O to se stará hlavně příroda v kombinací s divokou zvěří. Fauna i flóra se rozkládají na pouštích, v zelených údolích, na vrcholcích a v kaňonech, jež nikdy nespí. Dovolená v Etiopii vás ohromí svou zachovalostí, epičností a požehnanou krásou všech oblastí. V rámci objevování země se nudit rozhodně nebudete. Nadhled přírody navíc umocní i přívětivost a hojnost tamního obyvatelstva. Právě s ním se pojí dlouhé tradice, které se promítají do charismatických obřadů a nejrůznějších festivalů. Celá mapa Etiopie si vás podmaní každým svým kouskem.

Většinu území této africké země pokrývá náhorní plošina v kombinaci Velkou příkopovou propadlinou. Vnitrozemní stát je spojen s bohatou zelení a vegetací. Nejnižším bodem Etiopie je Danakilská proláklina, naopak tím nejvyšším bodem je Ras Dašen s výškou 4 620 metrů nad mořem. V Etiopii objevíte i velké množství vodních ploch v podobě jezer a řek. Je to například Modrý Nil, Awaš, Tekeze, Šebeli a Omo. Hodně známé je jezero Turkana.

Co navštívit v Etiopii

Etiopie je natolik specifickou zemí afrického kontinentu, jež vám nabídne realizaci pravděpodobně jediné aktivity. A tím bude poznávání tamních oblastí. Do této země rozhodně nejezděte za odpočinkem a relaxací. Etiopie doslova vybízí k nejrůznějším trekům, výletům v terénních vozech či v jiných dopravních prostředcích. Dobrodružný duch země na vás dýchne ze všech stran. Když se zahledíte na mapu Etiopie, nebudete vědět, kam se dříve podívat.

Jestliže patříte k milovníkům architektonických staveb, k nimž se váže jistá minulost, zavítejte do města Harar, kde se nachází spousta pověstných mešit. Velkým lákadlem je i hradní komplex Gondar nebo kostel Panny Marie Sionské v Axumu. A pokud byste opravdu prahli po nejstarším objektu v Etiopii, budete muset vyrazit do vesnice Yeha, kde je kamenná stavba stará více jak 700 let. Je však pravdou, že Etiopie je především o přírodě a poznávání tamní fauny a flóry. To vám umožní například Velká příkopová propadlina a jezero Tana označované jako Modrý Nil. V jeho blízkosti najdete spoustu živočichů. A aby toho nebylo málo, zavítejte i do oblasti Danakilské prolákliny, kde se vyskytuje hned několik aktivních sopek tvořících přirozenou krásu tamního místa.

Místní kuchyně

Ať už v Etiopii ochutnáte jakýkoliv pokrm, vždy se setkáte s jednou nepřehlédnutelnou vlastností. Je to používání spousty koření, jehož mísením dochází ke vzniku opravdu velkého množství zajímavých chutí. Mezi hlavní potraviny patří rozhodně maso, a to včetně toho kozího. Dále jsou to luštěniny na hodně způsobů. Jediné, na co nenarazíte je vepřové maso, které je v zemi zakázané, což mimochodem souvisí s tamním náboženstvím. Pokud si chcete pochutnat, vyzkoušejte národní jídlo „Inžara“, což je nakvašená placka z tefu, k níž někteří otrlí jedinci podávají dokonce kozí maso s kostí, jež může být syrové. Chybět nesmí ani dostatek zeleniny. Výsledek je však kupodivu chutný. Na Etiopskou kuchyni zkrátka musíte mít žaludek stejně, jako na místní nápoje. Především ty alkoholické se nechávají kvasit pod zemí i několik let.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce