Očkování do Etiopie - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Etiopie

Potřebuji nějaké očkování?

Pokud do Etiopie přicestujete z České republiky, nikdo po vás nebude vyžadovat žádné povinné očkování. Je však pravdou, že sebou musíte mít svůj očkovací průkaz, do něhož může být nahlédnuto. V případě, že do Etiopie přijedete ze země s výskytem žluté zimnice, jste povinni se proti této nemoci očkovat, protože právě to bude kontrolováno.

Vzhledem k charakteru země a její situaci jsou mnohými odborníky a cestovateli doporučována běžná očkování. Využít můžete například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Etiopii

V Etiopii byste měli být obecně trochu opatrnější, protože v zemi se příliš nedbá na hygienu, z čehož mohou samozřejmě vznikat nejrůznější problémy. Nejlepší bude, když se před odjezdem necháte očkovat ještě proti choleře a žaludečním komplikacím a průjmům. V kombinaci s tím dbejte na poctivou a důkladnou hygienu.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Etiopii rozhodně není pitná. Nekonzumujte ji ani při přípravě nejrůznějších pokrmů. Ve všech případech dejte přednost balené vodě, která je běžně dostupná.