Časté otázky cestovatelů do Etiopie | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Etiopie

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, vzhledem k tomu, že americký dolar se v Etiopii používá k mezinárodnímu styku, máte šanci s ním zaplatit na vybraných místech především ve velkých městech.
Dá se platit eurem?
Tuto měnu k placení nevyužijete. Maximálně ji můžete směnit za etiopský birr. Mnohem lepší je ale pro výměnu peněz americký dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Na angličtinu narazíte pouze ve velkých městech nebo v oblastech, kde je značný výskyt turistů. Jinak se vyplatí naučit se několik základních slov v tamním jazyce.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při pohybu po městě využijte cenově nejdostupnější dopravní prostředek, kterým je klasická rikša označovaná názvem Tuk Tuk. K dispozici jsou samozřejmě i autobusy. Ty však nejsou úplně ideální volbou na delší vzdálenosti. To samé platí pro železnici, protože v těchto dopravních prostředcích strávíte spoustu času na špatných tratích a zároveň se vám nedostane odpovídajícího komfortu. Jestliže potřebujete překonat delší vzdálenost, volte leteckou přepravu, která nabízí cenově dostupné lety. Využít mimo jiné můžete i půjčovny automobilů. Těm dejte přednost pouze tehdy, když se chcete podívat do oblastí, kam nejezdí ani autobusy. Vzhledem k horším silnicím v zemi vyžadujte vozidlo s pohonem všech čtyř kol.
Jaká je dostupnost internetu v Etiopii?
Internet v Etiopii není na takové úrovni, jako v civilizovaných zemích. Jeho dostupnost je na některých hotelích, v internetových kavárnách a na turisticky vyhledávaných místech. Pokud vyrazíte mimo města, rozhodně volte služby místních operátorů, jež vám nabídnou datové balíčky. I u nich však musíte počítat s tím, že pokrytí signálu nebude všude.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Etiopie se z letiště Václava Havla dostanete zhruba za 8 hodin a více podle toho, kolik mezipřistání budete absolvovat.