Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Francouzské Guyany

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar ve Francouzské Guyaně pravděpodobně neupotřebíte. Směnit si jej ale můžete za eura, která jsou hlavním platidlem v zemi.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Francouzské Guyany, takže s ním zaplatíte na jakémkoliv místě.
Dá se domluvit anglicky?
V rámci turisticky navštěvovaných míst se anglicky jistě domluvíte, i když to může být na horší úrovni. V odlehlejších oblastech převládá spíše francouzština nebo kreolská francouzština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejflexibilnějším dopravním prostředkem v zemi je automobil. Ten můžete získat v některé z místních půjčoven. Připravte se ale na to, že kromě hlavních silničních tahů narazíte spíše na prašné silnice. Stačí ale, když si půjčíte vůz 4x4 a dostanete do míst Francouzské Guyany, o nichž se vám možná ani nezdálo. Po hlavních trasách vás mimo jiné převezou také autobusy. Spoléhat se v tomto směru můžete na pravidelné linky. Pokud byste chtěli cestovat do vnitrozemí, velkou překážkou se vám stanou deštné pralesy. Proto jsou velice často využívány vnitrozemní lety, popřípadě říční doprava. I to může být jedním z nezapomenutelných zážitků. Cesta do středu Francouzské Guyany na loďce zvané Pirog.
Jaká je dostupnost internetu ve Francouzské Guyaně?
K internetu se můžete dostat v hotelu, internetové kavárně nebo lepší restauraci. Pokud máte potřebu datového připojení mimo civilizaci, využijte místních operátorů. Počítejte však s tím, že pokrytí samozřejmě není všude, natož v odlehlých pralesních lokalitách.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Francouzské Guyany doletí z Prahy zhruba za 23 hodin.