Časté otázky cestovatelů do Francouzské Guyany | cKlub.cz
Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Francouzské Guyany

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar ve Francouzské Guyaně pravděpodobně neupotřebíte. Směnit si jej ale můžete za eura, která jsou hlavním platidlem v zemi.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Francouzské Guyany, takže s ním zaplatíte na jakémkoliv místě.
Dá se domluvit anglicky?
V rámci turisticky navštěvovaných míst se anglicky jistě domluvíte, i když to může být na horší úrovni. V odlehlejších oblastech převládá spíše francouzština nebo kreolská francouzština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejflexibilnějším dopravním prostředkem v zemi je automobil. Ten můžete získat v některé z místních půjčoven. Připravte se ale na to, že kromě hlavních silničních tahů narazíte spíše na prašné silnice. Stačí ale, když si půjčíte vůz 4x4 a dostanete do míst Francouzské Guyany, o nichž se vám možná ani nezdálo. Po hlavních trasách vás mimo jiné převezou také autobusy. Spoléhat se v tomto směru můžete na pravidelné linky. Pokud byste chtěli cestovat do vnitrozemí, velkou překážkou se vám stanou deštné pralesy. Proto jsou velice často využívány vnitrozemní lety, popřípadě říční doprava. I to může být jedním z nezapomenutelných zážitků. Cesta do středu Francouzské Guyany na loďce zvané Pirog.
Jaká je dostupnost internetu ve Francouzské Guyaně?
K internetu se můžete dostat v hotelu, internetové kavárně nebo lepší restauraci. Pokud máte potřebu datového připojení mimo civilizaci, využijte místních operátorů. Počítejte však s tím, že pokrytí samozřejmě není všude, natož v odlehlých pralesních lokalitách.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Francouzské Guyany doletí z Prahy zhruba za 23 hodin.