Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Gambii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Gambie bezpečná?

S kriminalitou v Gambii si nemusíte dělat výraznější starosti. Jde o průměrný jev, takže se není třeba obávat žádných násilných trestných činů, jako je tomu jinde na africkém kontinentu. Je pravdou, že hlídat byste si měli hlavně své osobní věci. A to před tamními zloději a kapsáři. Týká se to především větších měst a lidnatějších míst, jako jsou hromadné dopravní prostředky. Cennosti si vždy ukládejte v hotelovém trezoru. Ať už budete kdekoliv, nenechávejte své osobní věci, doklady a peníze povalovat jen tak bez dozoru.

Přírodní katastrofy

Žádné přírodní katastrofy vám v Gambii nehrozí. Někdy se můžete setkat výjimečně a lokálně s větším množstvím vody v dešťovém období, ale nikdy nejde o nic hrozného. V tomto směru se nemusíte čehokoliv obávat.

Na co si dát v Gambii pozor?

V zemi si dávejte pozor snad jen na zvyklosti místního náboženství, které je muslimského charakteru. Po turistech je do jisté míry vyžadováno to, aby ctili některá pravidla tamních lidí. Je to například oblékání žen, které by rozhodně neměly chodit příliš odhalené. Jinak počítejte s tím, že Gambie je spíše zemí pro dobrodružně založené cestovatele, jež si nepotrpí na žádném výraznějším luxusu. Těšit se můžete z patřičné vstřícnosti gambijského obyvatelstva.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu byste v Gambii neměli mít žádný větší problém, a to i přesto, že v zemi převládá muslimské náboženství. Dostupný vám bude minimálně v hotelových resortech, restauracích a na spoustě dalších míst.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Banjul

Kerr Toro Appts. off Bertill Harding Highway

Banjul

Tel.: +220/4464304

Email: banjul@honorary.mzv.cz