Afrika

Očkování do Gambie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Povinné očkování si při cestě do Gambie budete muset zajistit v případě, že jste před nedávnou dobou přicestovali ze země s endemickým výskytem žluté zimnice. Pokud tomu tak není, nebudete podrobováni kontrole mezinárodního očkovacího průkazu.

I přes absenci povinných očkování rozhodně nepodceňujte ta doporučená, která vás mohou v Gambii ochránit před řadou nebezpečných onemocnění. Je to kupříkladu očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Gambii

V Gambii si dávejte pozor na některá lokální nebezpečí. Například v opuštěných vesnicích můžete narazit na volně se potulující zvířata a hlavně psy. K nim se raději nepřibližujte, protože vás mohou nepříjemně pokousat, v horším případě nakazit vzteklinou. I proti ní však existuje účinné očkování, jež můžete podstoupit před cestou do Gambie.

V období dešťů si dávejte pozor na komáry přenášející nejrůznější nemoci, mezi nimiž je také malárie. Proto se dostatečně chraňte účinnými repelenty přes den a v noci používejte moskytiéry.

Čistota vody z vodovodu

V Gambii se vyvarujte pití kohoutkové vody, která je obvykle závadná a je strůjcem nejrůznějších žaludečních onemocnění a střevních komplikací. Za šech okolností pijte pouze vodu balenou.