Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Gambie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na některých místech určitě dostanete příležitost zaplatit americkými dolary. Ty ale primárně slouží k výměně za gambijský dalesi.
Dá se platit eurem?
Eura mají uplatnění obdobné jako americké dolary. Ideální jsou však k výměně peněz za gambijský delasi, s nímž zaplatíte kdekoliv v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina patří k úředním jazykům této země, takže se s ním domluvíte na většině míst. Je ale pravdou, že v odlehlejších lokalitách narazíte na řadu místních dialektů, jakými jsou mandinka, fula a wulufština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jediným doporučovaným dopravním prostředkem v Gambii je rozhodně pronájem automobilu. Má to za následek jediné. Většina měst a zajímavostí je mezi sebou vzdálena někdy až stovky kilometrů a místními autobusy byste takové trasy zdolávali pouze stěží. S půjčením automobilu nebudete mít jistě žádný problém. Pozor si dejte pouze na to, že silniční předpisy, na jaké jste zvyklí z Evropy v Gambii moc neplatí. To mnohdy přináší trochu obtížnější a nebezpečný provoz. Týká se to i kvality cest. Těch asfaltových a zpevněných je v Gambii omezené množství. Pozor si dejte také na to, že po silnicích se pohybuje spousta věcí. Ostatními účastníky provozu mohou být nejenom řidiči vozů, ale také mopedů, kol a pastevci s dobytkem. Převáží se zkrátka vše a někdy člověk může žasnout, že vybraná vozidla jsou ještě vůbec provozuschopná. Ve městě máte možnost vsadit na městskou hromadnou dopravu nebo využijete taxi služeb. V jejich případě se nebojte dohodnout si konečnou cenu za cestu předem.
Jaká je dostupnost internetu v Gambii?
Abyste se dostali k internetu, musíte navštívit především větší města včetně toho hlavního, kde se nachází kupříkladu internetové kavárny poskytující stabilní připojení. Narazit na něj můžete i v některých lepších hotelích.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla do Gambie se pohybuje mezi 10,5 až 13 hodinami podle počtu mezipřistání.