Bezpečnost v Guatemale - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost v Guatemale

Je Guatemala bezpečná?

Při cestování po Guatemale je třeba být obezřetní. Bezpečnější místa jsou turistické destinace. Více rizik hrozí na severu při hranicích s Mexikem. V některých případech se turisté setkají s krádežemi nebo únosy. Proto se doporučuje nepohybovat se nikde v noci, ve dne se raději držet ve skupině a na rušnějších místech. Přespávejte jen v hotelech, a ne na osamělých místech v přírodě. Dávejte si pozor na osobní věci. Je nejlepší je mít stále na očích, nebo alespoň v hotelovém trezoru. Své doklady nejlépe ochráníte, pokud si pořídíte jejich kopie a uchováte je na jiném místě než originály.

Přírodní katastrofy

Sopky v Guatemale jsou stále činné, což znamená, že není vyloučen jejich výbuch. Po výbuchu sopky bývají některé oblasti evakuovány a je také nějakou dobu problém s létáním. Takové situace jsou ale ojedinělé. Erupce mohou také provázet zemětřesení.

Na co si dát pozor?

Guatemala je země, kde je velká část obyvatelstva domorodá. Pokud se budete pohybovat v blízkosti indiánských kmenů nebo na venkově, mohli byste si způsobit problémy fotografováním. Není totiž zdejší kulturní zvyklostí a obyvatelé by jej mohli špatně pochopit. Překvapení bleskem by vás mohli i napadnout. Vždy je tedy lepší se dopředu zeptat lidí, které se chystáte zachytit na snímek. Můžete se setkat s tím, že Guatemalec bude požadovat za fotografii zaplatit.

Postoj k alkoholu

Guatemalci si rádi vychutnávají svůj místní rum. Můžete jej také ochutnat jako lokální pochoutku. V zemi je možné pít alkohol od 18 let. Za volant po pití usednout nesmíte, ani pokud si dáte jednu skleničku.

Důležité kontakty

Velvyslanectví Guatemalské republiky ve Vídni

Prinz Eugen Strasse 18/1/Top7, A-1040 Vienna

Tel.: 00431-714 35 70

e-mail: embajadambaguate.co.at

Policie: 110 nebo 120

Červený kříž: 125

První pomoc: 911