Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Bezpečnost na Haiti

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Haiti bezpečné?

Je třeba zmínit, že kriminalita na Haiti má bohužel vysoké zastoupení. A to především v podobě nejrůznějších přepadení s úmyslem získat co nejvíce peněz. Některé gangy vás nejenom že okradou, ale mohou i unést a později po vaší rodině chtít výkupné. Z tohoto důvodu byste si měli cestu na Haiti hodně dobře promyslet.

Ideální, pokud vás už hned na letišti vyzvedne někdo místní a bude s vámi po celou dobu pobytu. Zajistí vám bezpečné přesuny z místa na místo a bude vás informovat před zákeřnými zónami. K těm ve větších městech jednoznačně patří slumy, jako je například Port-au-Prince a Cité Soleil. Venkov a odlehlé oblasti jsou oproti městům více bezpečné.

Přírodní katastrofy

Příroda není k této části planety zrovna pohostinná. Na Haiti můžete počítat s velkými bouřemi a hurikány, které se nejčastěji objevují od srpna do listopadu. Pak jsou to i různě silná zemětřesení. To nejsilnější v roce 2010 napáchalo poměrně velké škody, což podpořilo ještě větší chudobu v zemi a zároveň vedlo k nárůstu kriminality.

Na co si dát na Haiti pozor?

Vzhledem k omezené turistice na základě tamní bezpečnostní situace počítejte s minimálními službami pro turisty. Ať už budete na Haiti přebývat kdekoliv, nikdy nevycházejte ven za tmy. Zároveň si dobře rozložte své osobní věci a peníze. Při přepadení se snažte odevzdat jen část z nich, ať máte nějaké další prostředky. Nikdy se nebraňte útoku, protože je povětšinou ozbrojený.

Spíše, než běžné turisty potkáte na Haiti zapřisáhlé dobrodruhy nebo pracovníky spousty neziskových organizací, jež zde pomáhají místním lidem.

Postoj k alkoholu

Alkohol lze na Haiti koupit na spoustě míst a bez jakéhokoliv omezení. Ve většině barech a obchodech narazíte na tamní produkty, mezi které patří například oblíbený rum Barbacourt, silnější pálenka Clairin nebo pivo Prestige.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Port-au-Prince

68 Angle Rue Oge & Geffrard

Petion Ville

Haiti

Port-au-Prince

Tel.: + 509 2813 1034

Email: handalfils@gmail.com