Bezpečnost v Hondurasu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost v Hondurasu

Je Honduras bezpečný?

Bezpečnost v zemi je na horší úrovni. Ve vybraných oblastech musíte počítat se zvýšenou kriminalitou. Jsou to hlavně města San Pedro a Tegucigalpa. Právě tam se rozmáhají gangy mladých lidí označovaných jako „maras“. Díky nim musíte být ostražití a pohybovat se pouze tam, kde vám to místní doporučí. Večer se určitě nepotulujte ulicemi sami a vyhněte se některým čtvrtím v hlavním městě, jako jsou prezidentský palác, okolí hotelu Maya a Bulever Juan Pablo II.

Přírodní katastrofy

V Hondurasu hrozí z pohledu přírodních katastrof jediné nebezpečí a tím jsou hurikány, jež mohou napáchat poměrně nevídané škody a představují riziko pro libovolného cestovatele. Období hurikánů ohrožuje turisty především od června do listopadu.

Na co si dát v Hondurasu pozor?

Největší pozor byste si měli dávat především na zmiňovanou kriminalitu. Abyste nebezpečí krádeže a přepadení co nejvíce minimalizovali, dodržujte několik základních pravidel. Nenoste u sebe žádné cennosti, udělejte si kopie cestovních dokladů, vždy parkujte na hlídaných parkovištích a nenoste sebou přemíru hotovosti. Pokud budete chtít cestovat s pomocí taxi služeb po městě, objednávejte je pouze za pomoci hotelového recepčního, kdy máte jistotu, že vás nepoveze žádný zloděj. Pozor si dávejte i na svá zavazadla v hromadné dopravě, kde často dochází ke krádežím.

Postoj k alkoholu

Alkohol v Hondurasu je poměrně oblíbený. S jeho dostupností rozhodně nebudete mít žádný problém. V zemi je spousta barů a restaurací. Alkohol lze zakoupit také v supermarketech. Oblíbená jsou nejenom tamní piva a vína, ale i nejrůznější destiláty, koktejly a podobně.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Hondurasu

Apartado Postal 2533

Tegucigalpa

M.D.C., Honduras

Tel.: 00504/2221-4876

Email: nenriquez@laconstancia.hn