Očkování do Hondurasu | cKlub.cz
Severní Amerika

Očkování do Hondurasu

Potřebuji nějaké očkování?

Pokud jste se právě vrátili z endemické oblasti s výskytem žluté zimnice a hned vyrážíte do Hondurasu, s největší pravděpodobností po vás bude vyžadován mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti této nemoci. Zároveň se nebraňte ani doporučeným očkováním, jež vás mohou v zemi ochránit. Je to například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Před cestou si nezapomeňte vyřídit nezbytné cestovní pojištění.

Zdravotní rizika v Hondurasu

V Hondurasu se v některých oblastech můžete setkat i s nežádoucími onemocněními. Ze špatného jídlo jsou to například střevní parazité v podobě améby. Výjimkou není ani horečka dengue a malárie. Vhodné je proto aplikování repelentů, používání moskytiér v noci a přibalená antimalarika pro jistotu. Tyto tropické nemoci se vyskytují hlavně v pralesech a v lokalitách s vyšší vlhkostí.

Čistota vody z vodovodu

Pití kohoutkové vody se vyvarujte a konzumujte pouze balenou vodu. Tu používejte také k oplachování ovoce a zeleniny. Někdy je však lepší tyto plodiny zbavit slupky, protože hygienické návyky v Hondurasu jsou na nižší úrovni. Abyste se vyhnuli nežádoucím střevním obtížím, používejte před jídlem a během dne antibakteriální roztok.