Honduras - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Severní Amerika

Honduras: průvodce

22°C
Aktuálně
22°C
Průměrně

Honduras

Hodnocení průvodce: 8.6

Honduras, oficiálním názvem Honduraská republika. Země Střední Ameriky, která ve vás vyvolá pocity poznávání, potřebu nekonečného slunění a zábavy. Mnohými cestovateli označován jako „banánová republika“, což o mnohém vypovídá. Tato destinace si vás podmaní svou pestrou faunou a flórou, jíž budete probádávat nejenom na pevnině, ale také na přilehlých ostrovech. Nekonečná pobřeží, zalesněné průsmyky, tamní zvyklosti a vstřícnost místních obyvatel. Tohle všechno je podoba, kterou může dostat vaše dovolená v Hondurasu.

V Hondurasu narazíte nejenom na pohoří a vrchoviny, protože spousta území leží v nadmořské výšce nad 1 000 metrů nad zemí. Dominantou země jsou i nížiny typu San Pedro Sula a Valle de Sula. Každá z částí Hondurasu je omílána jiným oceánem – Atlantický oceán a Pacifik. S Hondurasem jsou samozřejmě spojeny četné vodní plochy, jakými jsou řeky Patuca, Choluteca, Coco, ale i Honduraský záliv a jezero Yojoa. Jak už bylo zmíněno, Honduras, to jsou také přidružené ostrovy typu Roatán, Guanaja, Utila a souostroví Islas de la Bahía.

Co navštívit v Hondurasu

Pobřeží obou moří vyzívá k jedné jasné věci. Je to koupání, vodní aktivity, potápění, šnorchlování a mnohé další činnosti podobného zaměření. Na pobřežích Hondurasu si budete užívat sportovních aktivit, ale také zábavy, nakupování a relaxace. Ve městech se nachází přemíra významných památek, jež by se měly stát vaším cílem. A jako odhodlaní turisté jistě nepohrdnete přemírou přírodních krás, jimiž je země doslova protnutá. Dokazuje to mimochodem mapa Hondurasu.

Užít si můžete například jízdu na raftu na řece Río Cangrejal, která se pro vás stane doslova nezapomenutelným zážitkem. Sjezd v obklopení překrásné přírody. Nádherné scenérie si lze užívat u jezera Yojoa nebo se vydáte do soukromé rezervace papoušků. Ta se nazývá Macaw Mountain Bird Park a nachází se poblíž Copán Ruinas. Například Platano Forest je jedním ze sedmi divů světa, což o jeho krásách hodně vypovídá. Zavítat můžete také do městečka Trujillo, kde se nachází španělská tvrz Fortaleza Santa Bárbara de Trujillo. Jde o významný objekt ze sedmnáctého století úzce spjatý s historií Ameriky. Pokud zajedete do města Comayagua, navštivte Catedral de Comayagua. Nakonec si nenechte ujít hlavní město Hondurasu, kterým je Tegucigalpa, kde se nachází Palacio Legislativo a Museo para la Identidad Nacional.

Místní kuchyně

Kuchyně v Hondurasu nabývá dvou podob. Pokud se budete pohybovat ve větších městech a na turisticky frekventovaných místech, jistě poznáte velký vliv evropské gastronomie. Jestliže si chcete dát tradiční pokrmy, měli byste si je najít. Dle karibských tradic to bude hodně rybích kombinací, mořské plody, maso, zelenina, rýže, kokosový chléb a rohlíky. Mezi honduraské speciality patří rozhodně plnění tortilly, ať už jsou to Quesadillas, Fajitas, Baleadas, Tacos a Nachos. Hodně často je grilované hovězí, vepřové a drůbeží maso, jehož součástí jsou zeleninové přísady. Ochutnat můžete kombinaci rýže s červeným fazolemi, smaženými banány a masem. Dále je to Anafre. Pod tímto názvem si představte fazole, sýr a maso ve stylu Fondue.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné