Časté otázky cestovatelů do Hondurasu | cKlub.cz
Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Hondurasu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
S přihlédnutím k tomu, že americké dolary jsou primární a mnohdy jedinou měnou ke směně za honduraskou lempiru, tak s nimi můžete v některých obchodech zaplatit.
Dá se platit eurem?
S eurem v Hondurasu nezaplatíte pravděpodobně nikde. Tato měna není dokonce ideální ani pro směnu za honduraskou lempiru. Lepší je vzít si sebou do Hondurasu americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
I když je v Hondurasu oficiálním jazykem španělština, přesto se anglicky domluvíte, a to především ve větších městech a na turisticky vyhledávaných místech. Typicky jsou to letiště, hotely, restaurace, památky a podobně. V některých odlehlejších lokalitách se můžete setkat i s indiánskými dialekty.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Hondurasu máte příležitost využít několika dopravních kanálů. Pokud se budete pohybovat po větších městech, jednoznačně volte městskou hromadnou dopravu, jejíž úroveň se za poslední roky celkem zlepšila. V některých čtvrtích je však lepší objednat si taxi službu, a to především z pohledu bezpečnosti. Taxi si vždy nechávejte zavolat hotelovou službou, abyste měli kontakt na spolehlivý odvoz, který používá taxametr. Na železnici se moc nespoléhejte. I když uvidíte v zemi několik železničních tratí a vlaků, půjde ve většině případů o nákladní dopravu. Využít lze naopak čtyř vnitrostátních letišť a několika přístavů. I to jsou způsoby přepravy v rámci Hondurasu. Pokud si pronajmete vozidlo, připravte se na to, že v jistých lokalitách jsou pouze zpevněné cesty. Zároveň dbejte na to, abyste nejezdili do rizikových oblastí a vůbec necestujte v noci.
Jaká je dostupnost internetu v Hondurasu?
S připojením k internetu v Hondurasu nebudete mít žádné problémy. Dostupný je jak v hotelích, tak v mnoha restauracích a na některých turisticky frekventovanějších místech. Absenci Wifi připojení lze mimo větší města kompenzovat za pomoci mobilních operátorů, kteří mají celkem dobré pokrytí signálu a nabízí cenově dostupné datové balíčky.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta do Hondurasu letadlem je poměrně dlouhá. Z letiště Václava Havla se do země dopravíte asi za 20 až 22 hodin letu.