Vízum a cestovní doklady do Íránu 2022 | cKlub.cz
Asie

Vízum do Íránu 2022 - jaké doklady potřebuji

Podmínky vstupu do Íránu

Cestování do Íránu je spojeno s jistou administrativní povinností. Připravit se musíte na to, že potřebujete platný cestovní doklad. Tím je samozřejmě cestovní pas, jehož délka platnosti musí v plném rozsahu pokrývat váš pobyt v zemi.

Turistické vízum do Íránu

Druhým nepostradatelným dokladem bude vízum do Íránu. To je udělováno na 30 dnů a lze jej získat nejrůznějšími způsoby.

• Vyřízení víza ještě před odletem do Íránu na Ambasádě Íránu nacházející se v Praze. Náklady spojené s tímto krokem vás vyjdou asi na 50 USD.

• Alternativou je vyřízení víza až po přistání na letišti. Tam si za takový krok připlatíte a vízum vás vyjde na 75 USD.

• Nejrychlejší a možná i nejpohodlnější cestou je po novu vyřízení víza elektronicky, a to prostřednictvím internetového portálu https://e_visa.mfa.ir/en.

Připravit byste měli se měli také na to, že pro vyřizování víz budete potřebovat nejenom pasovou fotografii, ale i zpáteční letenku a cestovní pojištění. Výjimkou nemusí být ani potvrzení o ubytování alespoň na první noc pobytu v Íránu.

Problémy při cestě do Íránu mohou nastat pouze v situaci, kdy budete mít v pasu razítko z Izraele, pak byste do země nebyli vpuštěni.

Oblíbené hotely: Írán

  • Tajemná Persie
    Irán - Irán