Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Očkování do Jižní Koreje

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Téměř povinným očkováním je při cestě do Jižní Koreje očkování proti žloutence typu A. Důrazně se doporučuje také očkování proti břišnímu tyfu, obzvlášť pokud se chystáte navštívit oblasti mimo rekreační centra. Zkontrolujte si také platnost vašich běžných očkování proti tetanu, záškrtu nebo spalničkám. V zemi je stále vysoký výskyt vztekliny, pokud plánujete delší např. pracovní pobyt, zvažte také očkování proti vzteklině.

Zdravotní rizika v Jižní Koreji

V Korejské republice je běžný výskyt zhoršeného ovzduší. V případě velkého znečištění jsou všichni občané i turisté varováni, aby zůstávali uvnitř budov. V období dešťů (květen až říjen) se může vyskytovat zvýšené riziko nemocí způsobených klíšťaty nebo komáry (např. japonská či klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza), doporučuje se proto zvážit očkování a důkladně používat účinné repelenty. Zdravotní rizika hrozí také při pěší turistice. Dávejte na sebe pozor a nepřeceňujte své síly. V případě potřeby je zdravotní péče v Jižní Koreji na velmi dobré úrovni. Problém někdy může být pouze jazyková bariéra. Poplatky za ošetření jsou také dost vysoké a cestující si je musí hradit sám.

Čistota vody z vodovodu

V Jižní Koreji je voda z vodovodu sice pitná a relativně nezávadná, přesto doporučujeme turistům pít z hygienických důvodů vodu balenou.