Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Kamerunu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Kamerun bezpečný?

Kamerun není zrovna nejbezpečnější zemí na světě. Přesto, pokud se budete držet bezpečnostních zásad, proběhne vaše dovolená bez jakýchkoliv komplikací. V první řadě se vyhněte návštěvě severních oblastí, kde dochází k nepokojům s Boko Haram.

I ve větších městech a v turisty vyhledávaných lokalitách dbejte zvýšené opatrnosti. Nikdy nechoďte sami do odlehlejších míst, a to platí dvojnásob v noci. Hlídejte si osobní věci před místními kapsáři a nenoste cennosti na viditelném místě, abyste nebyli přepadeni. Je lepší udělat si kopie cestovních dokladů a peníze rozdělit na více míst.

Přírodní katastrofy

Kamerun je z pohledu přírodních katastrof celkem bezpečnou zemí. Jediné potenciální nebezpečí představuje aktivní sopka Mt. Kamerun, která však byla naposledy aktivní v roce 2012 a stejně nedošlo k žádným ztrátám na životech.

Na co si dát v Kamerunu pozor?

Při návštěvě Kamerunu byste měli ctít tradice místních obyvatel, jež jsou dost spirituálně založení. Rozhodně nepotrhujte aktuální vládnoucí režim a v oblastech, kde je více rozšířený islám dbejte jistých pravidel. Například ženy by neměly chodit příliš odhalené, a to platí dvojnásob v náboženských budovách a lokalitách.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu nebudete mít v Kamerunu žádný výraznější problém. Ve větších městech narazíte na řadu dovozových alkoholických nápojů. Kromě oficinálně vyráběného kamerunského alkoholu je to i spousta domácích palíren a výroben alkoholického pití. V jejich případě však zbystřete při konzumaci a buďte ostražití, protože si můžete přivodit zdravotní komplikace. I takové případě byly již zaznamenány.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abuja

Gnassingbe Eyadema Street No. 5

Asokoro, Abuja

P.O.Box 4628

Tel.: +234/703 757 1096

Email: abuja@embassy.mzv.cz