Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Kamerun: průvodce

22°C
Aktuálně
23°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CM flag

Kamerun

Hodnocení průvodce: 9.3

Poznejte bláznivé srdce Afriky na vlastní kůži. Vyberte si k poznávání stát nacházející se uprostřed afrického kontinentu směrem na západ. Podlehněte zemi, která je spjata s etnickou a jazykovou rozmanitostí a s krásami, jež vám vyrazí dech. Pokud začnete plánovat dovolenou v Kamerunu, připravte se na pestrost tamního prostředí. Poznávat budete písečné pláže, ale i aktivní sopky, husté deštné pralesy a vyprahlé krajiny. Tohle všechno je Kamerun v celé své přirozenosti. Kromě těchto přírodních divů se setkáte s přívětivostí a blažeností tamního obyvatelstva. Tato fascinující země vám poodhalí novou a specifickou tvář afrického kontinentu.

Kamerun leží v západní částí Středí Afriky, a kromě Republiky Kongo, Rovníkové Guinei, Gabonu, Čadu, Nigérie, Středoafrické republiky je z jedné strany omílán také mořem Guinejského zálivu a Atlantického oceánu. Důležitou roli v tomto směru sehrává zátoka Bonny. Kromě spousty přírodních krás vás ohromí i velká města této země, mezi něž patří Douala, Yaoundé, Garoua, Koussséri, Bamenda, Maroua a Baffoussam.

Co navštívit v Kamerunu

Dovolená v Kamerunu je příslibem rozmanitých a zcela odlišných činností. Nevšedním zážitkem může být bezpochyby poznávání nočního života v turistických lokalitách velkých měst. Čas můžete trávit i provozováním nejrůznějších aktivit na pobřeží moře. Hodně populární jsou výlety terénními vozy do vnitrozemí a špičkou ledovce jsou treky a výšlapy na populární místa. Typickým příkladem je výšlap na Mt. Kamerun.

Jestliže prahnete po těch nejlepších přírodních tipech, dostanete je. Jsou to určitě vodopády Ekom Nkam a vodopády Lobé. Vyrazit byste měli do Národního parku Waza, kde si budete moci prohlédnout spoustu druhů volně se pohybujících afrických zvířat. Něco obdobného předkládá i Rezervace Dja. Milovníci treků jistě neopomenou na Kamerunskou horu a pohoří Mandara. Ryzí přírodu a místní kmeny budete mít v podstatě na dosah. Hodně romantiky si můžete užít v městečku Kribi, kde se nachází stejnojmenná pláž. Z pohledu významných staveb Kamerunu lze jmenovat Benediktínské muzeum Mont-Febe a Královský palác Bafut.

Místní kuchyně

Kamerunskou kuchyni lze díky jeho poloze přirovnat k jedné z nejpestřejších ve Střední Africe. Vliv na to má především řada plodin, které místní pěstují. Ty se pak objevují v jídelníčku a jsou zdrojem lahodných chutí. Velice často se setkáte s pokrmy, v nichž figurují například banány, škrobové koule, pepe, vajíčka a rýže. Hodně používaná jsou i avokáda a guavy. Tohle všechno se pak mísí s kuřecím a hovězím masem. Blízkost mořské hladiny zaručuje, že v nedalekých restauracích budete moci ochutnat i spoustu mořských plodů. V tomto směru je důležité zmínit, že kombinace chutí jsou opravdu specifické a mnohdy se budete dokonce podivovat nad tím, co vlastně konzumujete. Jednoduše řečeno, na kamerunskou kuchyni si musíte zvyknout.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce