Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Kamerunu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Ano, před cestou do Kamerunu byste se měli nechat očkovat proti žluté zimnici a obrně. Z hlediska povinných očkování je vhodné jej řešit s příslušnými orgány a informovat se s předstihem o tom, zda se není třeba prokázat i nějakým dalším očkováním.

Vzhledem k tomu, že Kamerun je z pohledu nemocí celkem nebezpečnou zemí, vyplatí se akceptovat i doporučená očkování v závislosti na tom, do jaké oblasti se chystáte. Je to určitě žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika v Kamerunu

Na mnoha místech se lokálně vyskytuje malárie, takže nepodceňujte ani vhodná antimalarika a důkladně se chraňte před samotnými přenašeči, jimiž mohou být komáři. To vyřešíte ideálně za pomoci účinných repelentů. Z pohledu nákazy jakékoliv nemoci se vyplatí být při pobytu v Kamerunu dostatečně obezřetný.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutkové vodě se v Kamerunu velkým obloukem vyhněte. Není totiž pitná. Dbejte i na to, abyste náhodou nedostali pití s ledem vyrobeným z místní vody. U jídel si důkladně ohlídejte tepelnou úpravu vody a samotného pokrmu. V zemi narazíte na spoustu žaludečních onemocnění, jež jsou způsoby právě těmito problémy a špatnou hygienou. Rozhodně doporučujeme konzumovat pouze balenou vodu.