Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů po Kamerunu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
S americkým dolarem v Kamerunu pravděpodobně moc neobstojíte. Zvolit jej můžete spíše jako měnu, za kterou získáte středoafrický frank.
Dá se platit eurem?
Vzhledem k tomu, že se středoafrický frank úzce váže právě k euru, budou to místa ve větších městech, kde jej můžete použít. Raději se ale spoléhejte na tamní měnu, jíž vyměníte právě za eura.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je vedle francouzštiny jedním z používaných jazyků v zemi. Je pravdou, že často je kombinována s místním nářečím, popřípadě lidé spojují oba jazyky v jeden. V odlehlejších oblastech už to může být s angličtinou horší. V Kamerunu se totiž používá více, jak 280 místních jazyků.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Kamerunu je zapotřebí rozlišovat dopravu ve velkých městech a tu mimo ně. Pokud se budete pohybovat po městě, vyplatí se vám vsadit na žluté taxíky, jež vás zavedou na přesné místo určení. Vzhledem k nižší ceně je to určitě lepší, pohodlnější a méně komplikovaný způsob nežli MHD. Mimo město se spoléhejte na dálkové autobusy. K dispozici jsou i noční linky. V rámci veřejné dopravy lze zmínit železnici, tam ale najdete spojení jen mezi velkými městy a do odlehlejších oblastí se budete dostávat těžko. Alternativou je určitě pronájem vozu. Ten je obvykle spojen i s řidičem. Využít můžete motocyklů, ale je doporučováno nepohybovat se po Kamerunu bez řádného doprovodu.
Jaká je dostupnost internetu v Kamerunu?
Kamerun v oblasti moderních technologií pochopitelně zaostává oproti evropským zemím. Proto musíte počítat s pomalejším připojením k internetu, který je dostupný jen na vybraných místech. Kromě některých hotelů a ubytovacích zařízení jsou to především internetové kavárny ve větších městech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta letadlem do Kamerunu trvá z letiště Václava Havla od 10 hodin a výše, podle trasy a množství přestupů.