Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů po Kanadě

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, ale pouze kanadským dolarem, který je oficiální měnou v zemi. Pokud máte k dispozici americké dolary, musíte je směnit za dolary kanadské.
Dá se platit eurem?
Ne, eurem se v Kanadě nedá platit. Vyměnit si je můžete za kanadské dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, protože angličtina je oficiálním jazykem v celé zemi. Domluvíme se tak na všech místech.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Kanada doslova vybízí k poznávání nejrůznějších odlehlých míst a přírodních skvostů. A právě k nim se jenom stěží dostanete jakoukoliv hromadnou dopravou. Proto je hodně populární půjčování vozů, ale také karavanů. Jste vlastními pány času, náklady jsou velice přijatelné a můžete si zajet kam se vám zlíbí. Vypůjčení auta není žádnou složitostí. Pokud se budete přesouvat jen mezi většími městy, máte možnost zvolit železniční nebo autobusovou přepravu. Ta však nemusí být dostupná do některých vzdálenějších a méně osídlených míst, kam dojíždí jen sporadicky. Mezi velkými městy pak funguje přeprava nejrychlejší, kterou je ta letecká. V jejím případě si ale připlatíte pravděpodobně nejvíce.
Jaká je dostupnost internetu v Kanadě?
K bezplatnému internetu se dostanete například v nejrůznějších kavárnách a zařízeních typu Mc´Donalds. Výjimkou nejsou ani další veřejná místa, včetně knihoven. Při cestování mezi městy je vhodné využít služeb tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Let z letiště Václava Havla do Kanady trvá od devíti hodin a více podle toho, kam přesně směřujete.

Oblíbené hotely: Kanada

  • od 10 230 Kč
    Norwegian Pearl
    Kanada
  • Ruby Princess
    Kanada