Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Republice Kongo

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Republika Kongo bezpečná?

Bezpečnostní situace v zemi je nestabilní. Některé regiony jsou bezpečnější, v jiných se daří kriminalitě nebo povstáním. Nepokoje a problémy se objevují v hlavním městě a přímořském Pointe Noire. Železnice, která vede do hlavního města nebo do Pointe Noire je ohrožována bandity. Situace v pohraničních oblastech také není klidná. Oblast Likouala u hranic s Demokratickou republikou Kongo je nyní přeplněna uprchlíky. Před cestou se raději přesvědčte o aktuální bezpečnosti na konzulátu v Brazzaville. Ministerstvo zahraničí doporučuje cestovat do problémových oblastí jen v nezbytně nutných případech. Před cestou je raději zaregistrujte do systému DROZD, tedy Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách od zahraničí. V celém Kongu ale necestuje v noci a nechoďte po městě sami po setmění. Nenechávejte své auto na osamělých místech.

Přírodní katastrofy

Republice Kongo nehrozí žádné častě a opakující se přírodní katastrofy. Silné období dešťů může někdy zhoršit stav silnic nebo přinést menší záplavy.

Na co si dát v Kongu pozor?

V Republice Kongo nesmíte fotografovat strategické objekty. Dejte si pozor i na fotografování místních obyvatel. Mohu na to být hákliví. Raději se zeptejte vždy na souhlas.

Postoj k alkoholu

Alkohol v Kongu seženete nejčastěji různě podomácku vyrobený. Oblíbené je například palmové víno. Jeho konzumace není nijak omezena místními zvyky. Pouze běžnou hranicí 18 let.

Důležité kontakty

Czech Honorary Consulate in Brazzaville, the Republic of the Congo

Avenue Marechal Lyautey 74, Centre Ville

Brazzaville

Congo (Republic)

Tel: (+242) 06 66 689 40, (+242) 05 55 933 91

Email: brazzaville@honorary.mzv.cz