Očkování do Republiky Kongo - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Republiky Kongo

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou se všichni cestovatelé musí nechat očkovat proti žluté zimnici. Tato nemoc se zde vyskytuje a očkování proti ní je povinné. Můžete jej získat v jedné dávce minimálně 10 dní před odjezdem do Konga. Ostatní očkování jsou jen doporučená. Měli byste se dále nechat očkovat proti žloutence typu A. Přijíždíte totiž do země se zhoršeným hygienickým standardem. Pokud budete v Kongu pobývat delší dobu, nechte se očkovat i proti žloutence typu B. Další doporučená vakcína je proti břišnímu tyfu. Tato nemoc souvisí také se špatnou hygienou. Kromě těchto cestovatelských očkování je před cestou třeba zkontrolovat, zda jste aktuálně přeočkováni proti nemocem, které se běžně očkují u nás jako je například tetanus.

Zdravotní rizika v Republice Kongo

V Republice Kongo hrozí nakažení malárií, nemocí, kterou přenáší komáři. Abyste se před ní chránili používejte chemickou i mechanickou ochranu proti komárům, tedy repelenty a moskytiéry. Pokud byste v zemi pobývali déle v místech s větším výskytem komárů, můžete se poradit s lékařem, zde preventivně neužívat antimalarika. Další nemocí, která zde hrozí je AIDS, a to proto, že je hodně rozšířená mezi místními obyvateli. Dávejte si tedy pozor při kontaktu s krví, nebo při pohlavním styku. Zdravotnictví v Kongu není na vysoké úrovni. Před cestou si sjednejte kvalitní zdravotní pojištění.

Čistota vody z vodovodu

V zemi není dobrá hygienická situace, proto ani voda z vodovodu není vhodná k pití. Nejlépe uděláte, pokud si budete kupovat vodu balenou. Pokud to není možné, alespoň vodu filtrujte nebo převařte.