Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Konžská republika: průvodce

24°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CG flag

Konžská republika

Hodnocení průvodce: 7.1

Kongo je zelená rovníková země, malý soused svého velkého téměř stejnojmenného bratra. Republika Kongo skrývá v útrobách svých pralesů řadu druhů vzácných a divokých zvířat. Jeho příroda je pestrá a dech beroucí. Jeho města ale sužují nepokoje. Od referenda v roce 2015 je situace v zemi nepřehledná a klidný chod země narušují různá přepadení nebo výpadky elektřiny a internetu. Ministerstvo zahraničí tedy doporučuje cestovat do Konga jen v neodkladných případech.

Republika Kongo láká své návštěvníky na tři velké národní parky, ve kterých se setkáte s hojnou skupinkou slonů, nebo goril nížinných. Jeho pralesy se rozkládají mezi Gabonem, Kamerunem, Demokratickou republikou Kongo a Středoafrickou republikou. V zemi můžete překročit rovník, rozprostírá se totiž na obou jeho stranách. Hlavní město země Brazaville leží jen přes řeku od města Kinshasa, které je hlavním městem druhé země s podobným názvem – toho velikého Konga – demokratické republiky Kongo. Řeka, která tyto dvě země rozděluje je právě velké a životadárné Kongo.

Co navštívit v Republice Kongo

Kongo je především divoká příroda s příměsí pravé africké kultury. Původními obyvateli Konga totiž byli Pygmejové. Dnes zde najdete klasické africké vesničky. Příroda Konga je panenská a na mnoha místech neprozkoumaná. Je to tedy ideální země pro dobrodruhy, kteří touží poznat divočinu. Můžete se vydat pozorovat vzácné druhy zvířat i rostlin. Když se z přírody uchýlíte do města, Brazzaville pro vás má i spoustu kulturních památek. U pobřeží si můžete užít relax na dlouhých plážích Atlantiku.

V hlavním městě můžete navštívit baziliku svaté Anny, která vás uchvátí svou neobvyklou klenbou. Také se můžete brouzdat národním muzeem Konga. Ve městě najdete také stopy francouzského kolonialismu. Je tu například dům Charlesse de Gaula nebo Francouzský institut v Kongu. Oblíbeným místem je zde také katedrála Sacré-Coeur. Dalším městem, které stojí za navštívení je přímořské Pointe Noire. Tam jsou krásné pláže, jako je například Côte Sauvage. Kousek za městem poté můžete spatřit nádherný výhled do hornaté krajiny s názvem Gorges of Diosso. Národní parky, které v Kongu táhnou, jsou například park Odzala nebo Nouabale-Ndoki. Setkáte se v nich s gorilami nebo hrochy a užijete si atmosféru pralesa.

Místní kuchyně

Místní kuchyně se vyvíjela pod vlivem různých národností. Velké slovo zde měli Francouzi. Dodnes zde najdete v mnoha městech například různé francouzské pekárny. Klasické konžské jídlo ale čerpá z plodů, které v zemi lze vypěstovat. U moře se k tomu přidávají ryby nebo mořské plody. Typické maso je kuřecí, nebo i kozí. Tradiční ingrediencí je také maniok nebo kukuřičná mouka. Tradiční pokrm je například manioc. Jde o kořen manioku s masem nebo rybou. Další možností, co si dát k obědu, je fufu. Je to hustá kaše vytvořená opět z manioku nebo kukuřice. Oblíbenou pochoutkou je sušená nasolená ryba nebo jiné maso. Další chuťovkou jsou takzvané plantains. Jsou to pikantní banány, které jsou podávány jako příloha, nebo osmažené jako chipsy. Specifickým nápojem Konga je palmové víno. Vyrábějí jej z mízy palmových stromů.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce