Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Kyrgyzstánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Kyrgyzstán bezpečný?

Kriminalita v Kyrgyzstánu je na průměrné úrovni. To znamená, že žádného zásadního nebezpečí se obávat nemusíte. Zbystřit byste měli spíše v turisticky vyhledávaných lokalitách a na místech, kde je větší koncentrace lidí. Tam může hrozit pomyslné riziko krádeže. Občas se lze setkat se zloději. Pokud si však budete hlídat své osobní věci v podobě mobilního telefonu, dokladů a peněz, jakoukoliv ztrátu značně minimalizujete.

Přírodní katastrofy

Z pohledu přírodních katastrof se v Kyrgyzstánu nemusíte pravděpodobně ničeho obávat. Žádné lokality země nejsou ničím atypické a jakkoliv nebezpečné.

Na co si dát v Kyrgyzstánu pozor?

Připravte se na to, že úplatky v této zemi nejsou ničím neobvyklým. O úplatek si neoficiálně řeknou i policisté či jiné složky státu. Právě policie vám na některých místech může dělat podrobné prohlídky věcí, které byste si raději měli důkladně hlídat.

Před cestou do vybrané oblasti Kyrgyzstánu se zajímejte také o to, zda v daném místě neprobíhají nějaké politické rozbroje. Na shlukování a určité nebezpečí je možné narazit i v souvislosti s náboženským tématem.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu nebudete mít v Kyrgyzstánu pravděpodobně žádný problém. Nakoupit jej můžete především ve specializovaných obchodech. Jsou to značky Naše pivo, Sibirskaja Korona a Baltika, ale i spousta dalších tvrdších destilátů.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Kyrgyzstánu

Business Center Altyn Orda

Mangilik Yel Ave.8

010000 Astana

Tel.: +77172/660472

Email: astana@embassy.mzv.cz