Kyrgyzstán - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Kyrgyzstán: průvodce

7°C
Aktuálně
11.3°C
Průměrně

Kyrgyzstán

Hodnocení průvodce: 9.3

Kyrgyzstán je překrásnou zemí s nedotčenou přírodou, která se turistům otevírá v celé své kráse. Destinace, kde se v některých místech doslova zastavil čas. Letní pastviny se zde prolínají s osobitým životem v jurtách a zároveň jsou kontrastem moderně zařízených měst. Dovolená v Kyrgyzstánu je o poznávání, divokosti a krásách tamní přírody. K tomu ve velkém přispívají horské krajiny, z nichž se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy. Tuto zemi lze do určité míry označit jako vstupní bránu do Střední Asie. Poznejte jedinečnost venkova a rozvinutost země ve všech ohledech. Dejte zelenou národu, který si vás získá svou otevřeností a minimální administrativní zátěží při vlastní návštěvě.

Většinu území Kyrgyzstánu tvoří převážně pohoří. Vysoké kopce a hory pokryté zelení a sněhem v zimním období. Mezi nejznámější pohoří se řadí Alajské pohoří, Zaalajské pohoří a zároveň pohoří Ťan-Šan. Velkou vodní plochou je známé jezero Issyk Kul. Zajímavostí je také to, že Jeho sousedy jsou Kazachstán, Čína, Uzbekistán a Tádžikistán.

Průvodce pro oblíbené destinace: Kyrgyzstán

Co navštívit v Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu se můžete věnovat nejrůznějším činnostem. Vaším odrazovým můstkem se stane nakupování a poznávání místní kultury. Na své si samozřejmě přijdou i vyznavači letních a zimních aktivit. Absolvovat můžete let helikoptérou nad pohořími, výlety v terénních vozech, skok padákem a v zimě lyžování. Koupání a relaxace si užijete na plážích jezera Issyk Kul. Mapa Kyrgyzstánu jasně prozrazuje, že vaším nejčastějším cílem se budou stávat treky do hor. Dostat se totiž můžete do výšky nad 4 500 metrů nad mořem.

Při návštěvě Kyrgyzstánu určitě vyrazte do města Karakol, kde se nachází Dunganova mešita a Muzeum Nikolaje Převalského. V hlavním městě Biškek je populární trh Osh a Národní park Ala Archa. Z pamětihodností jednoznačně vede stavba z desátého století Tash Rabat. Ve druhém největším městě Oš pak navštivte tržiště zvané Greak Silk Road Bazar. V údolí Arslanbob najdete přemíru ořechových stromů a od jezera Issuk-Kul se vám dostane pohledu na populární pohoří Ťan-Šan.

Místní kuchyně

Kyrgyzská kuchyně je obecně považována za velice rozmanitou. Hlavní složkou v rámci spousty pokrmů je skopové maso. Dále jsou to také ryby. Klasické vepřové maso není z náboženských důvodů moc vyhledávané. Pokud se těšíte na tradiční kyrgyzské pokrmy, pak by vaší pozornosti neměli uniknout tato jídla. Je to například Šašlik, což je maso a játra na jehly připravované nad žhavým uhlím. Dále je to placka plněná cibulí, mletým skopovým masem a brambory označovaná jako Oromo. U polévek jasně vede Soljanka, což je takový mix mezi zelňačkou a borščem. Za národní pokrm je označován Bešparmak, což je masitá směs s nudlemi. A jako lehkou tečku na závěr můžete okusit například jogurtové koule Kurut nebo smažené nudličky s medem Čak-čak.

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré