Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Očkování do Kyrgyzstánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Pokud do Kyrgyzstánu poletíte bezprostředně ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, měli byste se prokázat odpovídajícím očkovacím průkazem s tímto očkováním. V opačném případě po vás nikdo žádné povinné očkování požadovat nebude. Využít však můžete doporučená očkování, mezi něž patří očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a standardně i tetanu.

Zdravotní rizika v Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu na vás nebude čekat žádné nebezpečné zdravotní riziko. Setkat se můžete s naprosto běžnými věcmi, jako v jiných zemích světa, na které je třeba si dávat preventivně pozor. Mohou to být volně se potulující opuštěná zvířata. Ty totiž mohou přenášet vzteklinu, proti níž se však můžete očkovat. Při dlouhodobějším pobytu v přírodě dávejte pozor na klíšťata. Prevencí je očkování proti klíšťové encefalitidě.

Čistota vody z vodovodu

Lepší je konzumace balené vody nežli té kohoutkové. O její kvalitě by šlo totiž polemizovat. Spousta cestovatelů se vybavuje také chemickou dezinfekcí vody nebo speciálním filtrem, který lze upotřebit u horských toků. Neošetřenou vodu raději nepijte, protože si můžete způsobit nepříjemné žaludeční problémy.