Asie

Časté otázky cestovatelů do Kyrgyzstánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech můžete zaplatit americkými dolary. Někdy vám mohou posloužit jako drobný úplatek. Primárně slouží pro výměnu za kyrgyzský som.
Dá se platit eurem?
Eurem zaplatíte sice výjimečně a na vybraných místech, ale můžete se s touto možností platby setkat. Euro se vám hodí spíše k výměně peněz za kyrgyzský som.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte v turistky vyhledávaných lokalitách. V odlehlejších oblastech narazíte buď na oficiální jazyk kyrgyzštinu nebo na ruštinu.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při návštěvě měst jednoznačně vede městská hromadná doprava, kterou tvoří autobusy, trolejbusy a taxi služby. Levným a hodně oblíbeným způsobem přepravy jsou maršrutky. Ty jsou ideální pro přesun na kratší vzdálenosti. V hlavním městě Biškek jsou také cenově dostupné půjčovny automobilů. Projet si Kyrgyzstán vozem je určitě záživnější nežli sázet pouze na omezené trasy autobusů. Ve městech si dávejte pozor na chaotický provoz, mimo ně vyrážejte jen do bezpečných oblastí.
Jaká je dostupnost internetu v Kyrgyzstánu?
Ve všech větších městech a v turisticky vyhledávaných lokalitách se k internetu připojíte bez sebemenšího problému. Alternativou jsou pak místní operátoři, jež vám poskytnou data i mimo civilizaci.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Kyrgyzstánu se z letiště Václava Havla dopravíte zhruba za 9 až 12 hodin letu podle toho, kde budete mít mezipřistání.