Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Libérii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Libérie bezpečná?

Libérie je bohužel africkým státem, ve kterém se poměrně hojně rozmáhá kriminalita. Většina agentur a cestovních kanceláří dokonce varuje před tím, aby se návštěvníci sami nepohybovali mimo hlavní město Libérie, kterým je Monrovia.

Přírodní katastrofy

V některých částech Libérie s výraznějšími dešťovými přeháňkami mohou hrozit drobné lokální záplavy nebo sesuvy půdy a kamení, takže na takové věci se před cestováním raději důkladně informujte.

Na co si dát v Libérii pozor?

Pozor si dávejte především na pouliční kriminalitu, která se projevuje hlavně v krádežích osobních věcí. Ty si střežte za všech okolností. To platí dvojnásob, když se budete pohybovat v turisticky frekventovanějších lokalitách. Jde především o to, abyste na veřejnosti neukazovali jakékoliv cennosti, jež jsou velkým lákadlem pro zloděje. Zároveň se vyhněte tomu, abyste se kdekoliv pohybovali po setmění nebo dokonce někam vyráželi autem. V takový čas se riziko přepadení značně zvyšuje.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Libérii běžně dostupný a jeho konzumace není nikterak omezována. K dispozici jsou jak dovozové alkoholické nápoje, tak především ty místní. K jejich nákupu můžete využít nejenom supermarkety, ale také bary a restaurace. Dokonce si do země lze dovézt i vlastní alkohol. Povolen je jeden litr vína a jeden litr tvrdého destilátu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Akkaře

Hilla Limann Highway No. 2

Accra-North

Accra Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz