Očkování do Libérie - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Libérie

Potřebuji nějaké očkování?

Do Libérie budete potřebovat jedno povinné očkování, kterým je žlutá zimnice. Všechna ostatní už lze zařadit do skupiny doporučených. I přesto byste je však neměli podceňovat. Patří mezi ně očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, hepatitidě, tetanu, záškrtu a břišnímu tyfu.

Zdravotní rizika v Libérii

Pokud se budete pohybovat v odlehlejších oblastech, raději si nevšímejte opuštěných a toulajících se zvířat. Ta totiž mohou být přenašeči vztekliny. Proti ní se mimochodem můžete také nechat preventivně očkovat ještě před svým odjezdem do Libérie.

Počítejte s tím, že vlivem tamního klimatu je poměrně rozšířeným onemocněním malárie, takže se na ni řádně připravte. Vše konzultujte s příslušným lékařem, vezměte si vhodná antimalarika a nezapomínejte ani na účinné repelenty. Praktickou pomůckou v noci se mohou stát moskytiéry.

Je dobré vědět, že Libérie se v roce 2014 potýkala s rozšířenou nákazou eboly, která by však měla být už kompletně vymýcena.

Čistota vody z vodovodu

Pití kohoutkové vody se raději vyhněte, protože byste z ní mohli mít nežádoucí žaludeční problémy a střevní onemocnění. Pro veškerou konzumaci používejte pouze vodu balenou, kterou pohodlně seženete na mnoha místech.