Afrika

Časté otázky cestovatelů do Libérie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně, americký dolar upotřebíte spíše pro výměnu peněz za liberijský dolar, s nímž pak budete moci platit po celém území Libérie.
Dá se platit eurem?
Eura nejsou běžným platidlem v Libérii. Využít je můžete snad pouze při výměně peněz za liberijský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je úředním jazykem v zemi. Je však pravdou, že ji v lepším případě ovládá tak čtvrtina obyvatelstva, a to především ve velkých městech. V odlehlejších oblastech převládají tamní etnické jazyky, jichž se používá více jak dvacet.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Libérii se budete nejčastěji pohybovat po zemi. To znamená, že přednost zde má silniční doprava. Typickým příkladem jsou autobusy, které budou jezdit převážně v rámci městské přepravy, výjimkou nejsou ani dálkové spoje. Je však pravou, že jejich úroveň není zrovna nejlepší. Často jsou v horším technickém stavu, přeplněné a hrozí v nich okrádání turistů. Alternativou se vám tedy stanou taxi služby. Vždy volte jen z těch prověřených, jaké vám doporučí například hotel. Služby takového taxikáře se snažte využívat po celou dobu pobytu v zemi. U něj totiž budete mít jistotu, že nenarazíte na místního zlodějíčka. S železnicí v Libérii nepočítejte. Využít lze maximálně ještě lodní přepravu, respektive tu námořní, jež funguje v několika regionech.
Jaká je dostupnost internetu na Kypru?
V Libérii se k internetu dostanete hlavně ve velkých městech. Jsou to lepší hotely, restaurace, ale také internetové kavárny, kde sice můžete získat pomalé, ale na druhou stranu funkční připojení. Mimo města jsou upřednostňováni místní operátoři.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla do Libérie se odvíjí od toho, kolik mezipřistání budete absolvovat a kde k nim dojde. Průměrná doba strávená v letadle je kolem 12 hodin.