Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Bezpečnost v Moldavsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Moldavsko bezpečné?

Ačkoliv je Moldavsko jednou z nejchudších evropských zemí, patří spíše k bezpečným zemím. Tak jako v jiných evropských státech i tady se vyskytuje kriminalita především v hlavním městě, kde mohou občas řádit kapsáři. Dávejte si pozor na své osobní věci, nevystavujte na odiv hotovost a cennosti a netoulejte se po setmění. V poslední době přibývá podvodů s bankomaty nebo taxíky. V současné době také Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vyhnout se cestování do oblasti Podněstří, která není pod kontrolou moldavské vlády.

Přírodní katastrofy

Z hlediska zeměpisné polohy země zde není žádný předpoklad přírodní katastrofy.

Na co si dát v Moldavsku pozor?

Největší nebezpečí na vás číhá při cestování, neboť dopravní předpisy tu snad nikdo ani nečte. Běžně vás bude někdo předjíždět i ve městě, kde jedete o 20 km/h rychleji, než praví dopravní předpis. Silnice často nejsou ani značené a v případě nedostatku místa pro dva vozy vítězí ten rychlejší. V noci nejsou navíc komunikace vůbec osvětlené a hrozí tak srážka s chodcem, dobytkem či povozem s koňmi, který se zde běžně na komunikaci pohybuje.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Moldavsku možné konzumovat od 17 let. Maximální množství alkoholu v krvi řidiče je 0,03 %, což omezuje zbytečné dohady například po požití léku či bonbónu s likérem. Obyvatelé Moldavska rádi pijí tvrdý alkohol i chutné domácí víno.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě

Ambasada Republicii Ceha

Str. Moara Roşie 23

2005 Chişinău

Tel: +373 /22/ 209942

E-mail: chisinau@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Moldavsko

    Nenalezeny žádné záznamy.