Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Očkování do Moldavska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Výrazně doporučovaná očkování při cestě do Moldavska jsou očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Dále je doporučováno zkontrolovat si platnost klasických očkování proti tetanu, spalničkám a záškrtu. Pokud cestujete z destinací, kde je výskyt dětské obrny, může po vás být vyžadován doklad o platném očkování. Po Moldavsku se potulují divocí psy, kteří představují riziko nákazy vzteklinou, můžete tedy zvážit i očkování proti této chorobě.

Zdravotní rizika v Moldavsku

Kromě žaludečních a střevních problémů vás můžou potkat zdravotní komplikace spojené s klíšťaty nebo bodavým hmyzem. Ohrozit vás může borelióza, středomořská horečka či leishmanióza. Výrazně proto doporučujeme používání repelentu, obzvlášť v zalesněných oblastech. Zdravotnictví je v Moldavsku na nízké úrovni a je zde také často nedostatek vhodných léčivých přípravků.

Čistota vody z vodovodu

Voda v Moldavsku není zrovna čistá a často není ani pitná. Pijte proto raději vodu balenou. Vyhněte se také ledu či točeným nápojům. Pozor si dávejte i na ovoce myté ve vodě z vodovodu, myjte jej raději ve vodě balené.

Oblíbené hotely: Moldavsko

    Nenalezeny žádné záznamy.