Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Časté otázky cestovatelů do Moldavska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na platbu americkým dolarem se v Moldavsku nespoléhejte. Ihned po příletu tuto měnu raději směňte za moldavský leu.
Dá se platit eurem?
Ani eurem na Moldavsku nezaplatíte. Raději mějte připravenou místní měnu. Eurem musíte akorát zaplatit vstupní poplatek na hraničním přechodu, pokud cestujete do Moldavska autem.
Dá se domluvit anglicky?
V Moldavsku se anglicky nedomluvíte téměř vůbec. Anglicky umí jen někteří jedinci z vyšší vrstvy či mladá generace (narozená zhruba po roce 1990). Uspět můžete s ruštinou, která zde dříve byla téměř povinná. Někteří Moldavané však neumí ani rusky a pak nezbývá než se domlouvat rukama nohama.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Moldavsku se lze dopravovat vlakem či autobusy. Železniční síť není příliš hustá, spojuje víceméně jen hlavní tahy. Cestování vlakem je relativně levné a pohodlné. Autobusy a maršrutky (v podstatě takové mikrobusy) jezdí celkem často a dostanete se s nimi téměř všude. Také v Kišiněvě jezdí celkem slušná hromadná doprava. Jezdí zde trolejbusy a maršrutky s relativně častými spoji. Lístek se kupuje přímo v MHD, kde je vždy přítomen člověk, který cestovné vybírá. Jízda vás vyjde přibližně na 3 koruny. Využít můžete i taxi služeb, kdy zaplatíte zhruba 50 Kč při cestě delší 15 minut. Pokud jste si na cestování půjčili auto, potřebujete notářsky ověřený souhlas majitele vozu. Automobilová doprava v Moldavsku je doslova dramatická, dopravní předpisy se tu absolutně přehlížejí a stav silnic je velmi špatný. Leckdy ani není poznat, kudy cesta vede a někdy vypadá spíš jako minové pole.
Jaká je dostupnost internetu v Moldavsku?
K internetu se připojíte spíše jen ve městech. K dispozici bývají Wi-Fi sítě v hotelech, hostelech či větších restauracích.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Nejrychleji se dá dostat do Moldavska letadlem s přestupem ve Vídni. Let trvá přibližně 3 hodiny.

Oblíbené hotely: Moldavsko

    Nenalezeny žádné záznamy.