Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Myanmaru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Myanmar bezpečný?

Barma je obecně bezpečnou destinací. Dokonce tu není ani tak vysoký výskyt krádeží, jako v ostatních asijských zemích. I přesto raději nenechávejte své věci ležet bez dozoru a buďte ostražitější na místech, kde je větší frekvence lidí.

Pozor si dávejte pouze na to, do jakých oblastí se chystáte. Například lokality typu Shan, Karen a Karenni podél hranic jsou velice často spojovány s nejrůznějšími nepokoji.

Přírodní katastrofy

V Myanmaru můžete čas od času narazit na drobnější zemětřesení. To však není největším přírodním rizikem při návštěvě země. Tím jsou hlavně monzunové deště, které mohou lokálně vyvolat poměrně silné záplavy. Mnohdy také dochází k nebezpečným sesuvům půdy a na několik dnů může dojít klidně i k ochromení dopravy.

Na co si dát v Myanmaru pozor?

Vzhledem k tamnímu náboženství se snažte při návštěvě nejrůznějších posvátných míst dodržovat určitá pravidla týkající se hlavně oblékání a žen. Ty musí zahalit svá ramena a kolena. Je vhodné, aby turisté ctili zásady tamních mnichů. Pokud se k lidem budete chovat dle jejich víry, setkáte se s maximální vřelostí a ochotou.

Postoj k alkoholu

Na alkohol narazíte v Barmě v trochu omezenější míře, což do jisté míry souvisí s místním náboženstvím. Aby mohl být alkohol prodáván v obchodech a restauracích, musí mít tyto podniky zvláštní povolení od vlády. I přesto můžete narazit na místní pivnice, které jsou velice často označovány jako Beer Stations.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Rangúnu

No. 109/B2 Aung Taw Mu Lane

Than Lwin Road

Bahan Township, Yangon

Tel.: +95 1 505 019

Email: yangon@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Myanmar

  • To nejlepší z Barmy
    Myanmar - Myanmar