Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Očkování do Myanmaru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Myanmar je zemím, která vás nebude omezovat povinným očkováním, a to hlavně v okamžiku, kdy přilétáte z Evropy. Pokud se do Barmy chystáte ze země s výskytem žluté zimnice, měli byste disponovat očkováním proti této nemoci.

I přes absenci povinného očkování není radno podceňovat to doporučené, jež je praktické především v odlehlejších oblastech. Je to určitě žloutenka typu A, žloutenka typu B, tetanus a břišní tyfus.

Zdravotní rizika v Myanmaru

Barma představuje zdravotní rizika jen v některých venkovských oblastech. A to například tam, kde se volně potulují zvířata. Jim se raději vyhýbejte a pokud nechcete podcenit prevenci, nechte se očkovat proti vzteklině.

Díky vydatnějším dešťům a vlhkosti není výjimkou ani malárie nebo horečka dengue. To mohou spravit antimalarika a účinné repelenty proti komárům. V této souvislosti se možná vyplatí i očkování proti japonské encefalitidě.

Čistota vody z vodovodu

Pro větší záruku absence jakýchkoliv žaludečních obtíží se raději vyhněte konzumaci kohoutkové vody, která může být na mnoha místech závadná a obsahovat nežádoucí bakterie. Turistům je obecně doporučováno konzumovat spíše balenou vodu.

Oblíbené hotely: Myanmar

  • To nejlepší z Barmy
    Myanmar - Myanmar